Skocz do zawartości
michal1-1991

Serwer Dedykowany, Bardzo Mały, Tanio

Polecane posty

Witam

 

Prowadzę serwis eVortal.pl i mam pewne problemy z usługodawcą w postaci limitów zapytań do bazy i przeciążenia serwera (ten drugi zminimalizowałem do zera). Szukam jednak czegoś taniego i dobrego, z transferem min. 50GB miesięcznie i min. 2GB miejsca.

 

Myślałem nad czymś typu Kei.pl lub nazwa.pl (konta www), ale są drogie i poprostu boję się że i one mogłyby nie sprostać za kilka miesięcy mojej stronie.

 

Szukam więc serwera dedykowanego. Najlepiej nie w polsce, gdyż ceny zaczynają się od 100zł miesięcznie. Przeglądałem conieco forum i widziałem wiele ciekawych ofert pochodzących z niemczech i anglii. Najchętniej wybrałbym wariant serwera w anglii gdyż znacznie lepiej operuję angielskim.

 

Zaznaczam iż nie muszę mieć konkretnie serwera dedykowanego. Potrzebuję serwer na własność, czyli aby na jednym serwerze nie było np. 10 stron.

 

Zastanawiam się nad ofertą za 9,50$:

http://www.cheapvps.co.uk/?page_id=8

Nie jestem tylko pewnien, czy 128MB pamięci jest wystarczająca (nie znam się na tym poprsotu) i czy 150GB transferu jest przewidziane na rok czy miesiąc. Zastanawiam się również nad ukrytymi kosztami oraz sprawnością serwerów. Jeśli ktośby cos wiedział to proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta to nie serwer dedykowany tylko vps bez gwarantowanego procesora - skoro masz taki problem to zainteresuj się TYLKO dedykami - tam masz sprzęt gwarantowany - tylko dla Ciebie.

 

Nic nie napisałeś o swojej stronie - jaki soft, ilość połączeń do bazy - nic, skąd mamy wnioskować jakiego serwera potrzebujesz?

 

To normalne że ceny zaczynają się od 100zł - netdirect.de < zainteresuj się tym

 

Lub serverbasar.de - najtańsza serwerownia w de :) jeżeli masz kartę kredytową i cierpliwość ( umowa tam jest roczna )

 

Jak widzę że jesteś zielony to do kosztów serwera dolicz 200zł dla admina który wszystko skonfiguruje i będzie się opiekował Twoim serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra :) przyznaje się że za bardzo w hostingu nie jestem obeznany, ale obiecuje jeszcze to nadrobię :)

 

Moja strona jest oparta głównie na skryptach autorskich, oraz forum SMF. Jedno otworzenie strony ~ 10 zapytań. Zainstalowałem jednak cache, który nieco zmniejsza obciążenie.

 

Zielony to nie jestem jeśli mam konkretny panel, a nie jak mam wybrać odpowiedni serwer dla siebie. (na ogół same dziadostwa wybierałem, ale coraz to lepsze). Znam się na DirectAdmin czy cPanel i nie stanowi dla mnie problemu ich obsługa... inną kwestią jest brak jakiegokolwiek oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer dedykowany wolny.

Althon 2800/1GB ram/120 GB HDD/500 GB transfer/2 IP'S + możliwość da 35 zl miech lub 200 zl wieczysta.

Serwer jest gotowy zainstalowany DA php itp..

Cena: 27 euro * kurs euro + Da (opcjonalnie)

Kontakt:

gg 8825822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra :) przyznaje się że za bardzo w hostingu nie jestem obeznany, ale obiecuje jeszcze to nadrobię :)

 

Moja strona jest oparta głównie na skryptach autorskich, oraz forum SMF. Jedno otworzenie strony ~ 10 zapytań. Zainstalowałem jednak cache, który nieco zmniejsza obciążenie.

 

Zielony to nie jestem jeśli mam konkretny panel, a nie jak mam wybrać odpowiedni serwer dla siebie. (na ogół same dziadostwa wybierałem, ale coraz to lepsze). Znam się na DirectAdmin czy cPanel i nie stanowi dla mnie problemu ich obsługa... inną kwestią jest brak jakiegokolwiek oprogramowania.

Czyli musisz doliczyć koszty miesięczne zdalnego admina, a tu się zaczyna od minimum 100zł netto miesięcznie za baaardzo podstawową pomoc. Do tego minimum VPS http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL czyli kolejne 120zł i masz ~250zł miesięcznie na start.

 

...

 

więc, pomyśl nad kei.pl ale ich platformą LUNA II bo tam administrację zapewniają oni i masz limit określony na procka.

 

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

 

Przykładowo kwartał:

Powierzchnia:

20GB

Zasoby serwera w %:

10%

Transfer w GB:

100GB

Bazy danych:

bez ograniczeń

Do zapłaty:

Netto: 445.50 PLN + 22% VAT

Brutto: 543.51 PLN

 

Wg mnie patrz od 10% procesora wzwyż. Ale 5% w zupełności Ci powinno starczyć na rok, patrząc na wielkość Twojego portalu i forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z jednym z forumowiczów. Dowiedziałem się wielu rzeczy, m.in. takiej że póki co mnie na to nie stać. Dzięki jednak za odpowiedzi, jak będe miał pieniądze z pewnością tu zajrzę ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile obecnie masz uu i ile obecnie transferu tniesz.

 

Nasi użytkownicy napisali łącznie 781 postów w 181 tematach

Mamy 315 zarejestrowanych użytkowników

No sorry, ale do takiego minimalnego forum, to na pewno dedyk nie jest potrzeby.

 

 

Dlaczego właściwie szukasz dedyka dla siebie? Wyrzucając Cię z takim portalem/forum z jakiegoś serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak... z tego które reprezentujesz nawet.... z cal.pl. Miałem jeden skrypcik taki i przeciążało serwer to mnie zablokowaliście na dzień.... straty w pozycjo google dość duże, ale wracają do siebie. No ale w każdym razie limit 20 zapytań na sekundę mi doskwiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad ofertą za 9,50$:

http://www.cheapvps.co.uk/?page_id=8

Nie jestem tylko pewnien, czy 128MB pamięci jest wystarczająca (nie znam się na tym poprsotu) i czy 150GB transferu jest przewidziane na rok czy miesiąc. Zastanawiam się również nad ukrytymi kosztami oraz sprawnością serwerów. Jeśli ktośby cos wiedział to proszę pisać.

Mam tam VPSa od półtora miesiąca i mogę jak najbardziej polecić. Żadnych ukrytych kosztów nie ma, działa bardzo sprawnie i bezawaryjnie (po ich stronie jak dotąd przerwa 1:10s jednej nocy). Z kuponem RAMX2 dostajesz 2 razy więcej ramu. Z alternatywami czyli lighttpd, bogofilter jakie są domyślnie i bez Innodb (po włączeniu +90MB) w mysql użycie pamięci to jakieś 50MB. Można zainstalować HiB (Host in a Box -taki gotowiec do użytku hostingowego) panelem Lxadmin więc praktycznie nie musisz się znać na administracji. Jakby coś to mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj może na proste.pl

lub insane.pl (pakiet biznes)

czy też

neteasy.pl

i prohost.pl

albo:

iq.pl

kei.pl

 

 

i popytaj się o obciążenia % jakie możesz robić max. Weź na próbę i po testuj :) Myślę że raczej nie powinno być problemów z tymi hostingami :) Bo mają dość duże średnie zezwolenia na obciążenia "CPU" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dziś znowu Cal.pl mnie zablokowało. Fakt że mam u nich serwer do czerwca ale mam dosyć i szukam dobrego serweru. Niestety nie mam środków pieniężnych, dlatego prosiłbym o udostępnienie tymczasowe swojego konta (części) dla mojej strony w zamian za reklamę u góry mojej strony na czas "siedzenia" na waszym hoście. Mile widziane również oferty stałe oraz przedewszystkim firm hostujących (nie cal.pl)

 

Proszę o jak najszybsze oferty gdyż strona jest zablokowana od godziny około 16. Jedyne co potrzebuje to ok. 20mb na mysql (2 bazy), miejsce ok. 250mb oraz transfer ok. 10GB/ms.

 

Mogą być oferty wynajęcia dla mnie VPS (z administracją), a ja zajmę się resztą. Oczywiście reklama u góry będzie jak najbardziej dodana wzamian.

 

Proszę o szybki kontakt na gg:8733858 (będe jutro w godzinach 11-13)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto by od razu zaznaczyć co było przyczyną blokady, a nóż gdzieś jest błąd w zapytaniach SQL?

Bo jeśli to po prostu nie zostanie naprawione to i tak prędzej czy później czeka Cię przesiadka lub potrzeba inwestycji w lepszy sprzęt - ale to zdecydowanie nie ta droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko co napisałem jest zoptymalizowane i cachowane najlepiej jak bym to potrafił zrobić. Co może być powodem problemów? nie wiem.

 

 

wynajmij programistę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Podaj jakies informacje o Twoim serwisie, interesuja mnie statystyki. Moze cos znajdziemy, dla Twojego serwisu, nie widze problemu, nie wiem czy to bedzie VPS a moze wlasny serwer dedykowany ;) ale chyba wystarczy zwykle konto na nieobciazonym serwerze.

 

Z pozdrowieniami

tomasz benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

statystyki to ok. 1000uniq bez żadnego reklamowania serwisu. 90% idzie z wyszukiwarek, głównie Google. Od paru tygodni zacząłem go pozycjonować i statystyki wzrosły o jakieś 1000% i wciąż rosną. Jedyne co się dla mnie liczy to abym nie został wywalany z serwera i aby uptime był na poziomie 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1000u / na dzień jak rozumiem i wywalają cię z serwera? To może jednak przemyśl wynajęcie programisty ;) Kup w poważniej firmie w stylu kei.pl i zobacz czy będą robili problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×