Skocz do zawartości
bald

Czy Az.pl Sprzedaje Dane Klientow?

Polecane posty

Witam

 

po zarejestrowaniu domeny w az juz 3 dni po rejestracji domeny zaczal mi na jej adres przychodzic spam

(od polskich firm)

rejestrowalem do tej pory sporo domen (nigdy w az.pl) lecz nigdy nie spotkalem sie z podobnym przypadkiem - spam predzej czy pozniej sie pojawia, ale dopiero gdy domena sie "rozkreci" - nie w sytuacji gdy nie ma pod nia jeszcze niczego (nawet skrzynek pocztowych nie zdazylem jeszcze utworzyc - spam zgarniam przez catchall)

 

dodam moze iz domena ta nigdy wczesniej nie byla rejestrowana wiec jest calkowicie czysta

 

czy ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nazwa tej domeny jest jakimś prostym słownikowym hasłem ? Ponoć niektóre roboty spamerskie wysyłają spam generując domeny wg. słownika i dodawania losowych końcówek. Choć trochę zastanawiający jest fakt że to są reklamy Polskich firm - to by w zasadzie mogło świadczyć o takim udostępnianiu danych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy nazwa tej domeny jest jakimś prostym słownikowym hasłem ?

 

nazwa to cos w stylu: wkos.pl

(np: wielka kopalnia odkrywkowa siarki)

 

 

Choć trochę zastanawiający jest fakt że to są reklamy Polskich firm - to by w zasadzie mogło świadczyć o takim udostępnianiu danych...

 

spam jest czysto polski, nie jakies glupoty z generatora

(nawet system antyspamowy progreso oznacza te maile jako *SPAM*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może domena była wcześniej użytkowana. Zobacz na jakie konkretnie adresy przychodzi spam? Na biuro@domenafirmy.pl to już nawet w ciemno można walić spam. Catchall poczty to samobójstwo. Wyłącz to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może domena była wcześniej użytkowana.

na pewno nie

 

Na biuro@domenafirmy.pl to już nawet w ciemno można walić spam. Catchall poczty to samobójstwo. Wyłącz to.

system antyspamowy oznacza te maile jako *SPAM* nie mam podstaw aby im nie wierzyc ;)

a nawet gdyby to wystarczy zerknac w tresc to rozwiewa wszelkie watpliwosci

 

co do catch all to akurat jest mi czasem potrzebne, nie jest tego smiecia duzo (dzisiaj 2 sztuki zaledwie) wiec jestem w stanie to zniesc ale sama mysl ze powazna firma mogla by wyciac taki numer delikatnie mowiac JEST DENERWUJACY - mysle ze to moje pierwsze i ostatnie zakupy w az.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u nich wszystkie domeny i nie rzuciła mi się w oczy taka zależność, no ale może i część spamu na skrzynce pochodzi z tego źródła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u nich wszystkie domeny i nie rzuciła mi się w oczy taka zależność, no ale może i część spamu na skrzynce pochodzi z tego źródła...

 

ja mam domeny w roznych firmach i nigdy z czyms takim sie nie spotkalem (w przypadku calkowicie nowych domen) - az do teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×