Skocz do zawartości
marcink_23

Granice Wydajności Vps I Serwerów Wirtualnych

Polecane posty

Witam,

Tworzę własnie serwis internetowy i zastanawiam sie gdzie go ulokować, żeby na przyszlość wystarczyło transferu i zasobów.

Ile hitów dziennie to granica typowych serwerów wirtualnych, a ile VPS? Chodzi mi orientacyjne liczby, np. serwer wirtualny: max 5k hitow/dziennie, VPS 20k/dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od:

 

-> Skryptu

-> Konfiguracji Serwera

-> Mocy obliczeniowej serwera

-> Usposobienia adminów <_< (W przypadku shared)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. Akurat co daje wieksze mozliwosci to jest jasne. Dedyk to jakby caly tort, VPS to tylko jego nasta- czesc. Czyli zakladajac, ze masz i tu i tu jakies Pentium IV i 2GB ramu, to dla dedyda calosc zasobow jest twoja, a dla VPS jest ich tylko czesc.

 

Wniosek. Jak potrzebujesz duzej mocy to tylko dedyk. A co do ilosci hitow to nikt ci nie napisze. Zalezy jaki serwer, jaka moc. Ale na obu sa to spore liczby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcink_23 pytał o serwer wirtualny, a nie o dedykowany. Tak jak napisali przedpiscy trudno ocenić ile odwiedzin obsłuży jakie konto, zbyt wiele czynników ma tu znaczenie, a Ty nie podałeś żadnych szczegółowych informacji. Oczywiście VPS daje większe możliwości niż hosting współdzielony, ale na małym VPS-ie szybko zabraknie Ci pamięci, a na serwerze wirtualnym cierpliwość adminów może skończyć się szybciej niż zasoby serwera. Moja rada: wykup dobry hosting współdzielony, a jeśli za jakiś czas okaże się, że to za mało to szukaj VPS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie ma prostej reguły, aby wskazać punkty przejścia wirtualka->VPS->dedyk. Wiele zależy od wskazanych przez TheBblood czynników. Generalnie ja osobiśie polecam raczej VPS na markowym serwerze o dobrych parametrach, niż kiepski dedyk. Czy chciałbyś hostować się na desktopowym PC? Więc dlaczego dawać zarobić komuś, kto będzie Cię tak hostować? Tanie dedyki to w większości maszyny bez redundancji, na zwykłych pamięciach, dyskach SATA, procesorami desktopowymi. Z serwerami ma to niewiele wspólnego. Prawdziwy serwr daje CI:

- redundancję (zasilaczy, wiatraków, dysków)

- wydajność dysków SCSI

- wydajność procesorów serwerowych

 

Procesory serwerowe (my używamy Xeonów) nie bez powodu są odmienną linią. W naszych maszynach prawie zawsze proponujemy dwa pełne procesory. Procesory serwerowe, poza większym cache, mają mechanizmy służące usprawnieniu wymiany danych między nimi, dzięki czemu działają wydajniej w wieloprocesorowych konfiguracjach.

 

Dlatego też myślę, że lepiej mieć VPS na porządnej maszynie, niż taniego dedyka. Przy okazji w ofercie na VPS często masz szansę na panel administracyjny lub przynajmniej panel do zarządzania. Nasze VPS'y hostujemy na IBM x336, 2xXeon 3.2 GHZ, 4 GB RAM.

Na takiej maszynie na pewno nawet mając stosunkowo niewielkie zasoby gwarantowane, będziesz hostowany wydajniej i stabilniej niż np. na IBM x330, z 2xPIII 1 GHz, 1 GB RAM. Jeśli już zatem dedyk - to tylko prawdziwy serwer. Jeśli alterantywą jest dedyk za 150 zł lub VPS - zdecydowanie polecam VPS (ale znowu: koniecznie na dobrym sprzęcie). Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą, na www.sisco.com.pl - tam znajdziesz więcej informacji o VPS'ach, dedykach i kontach resellerskich (może to też jest odpowiednie rozwiązanie, jeśli nie generujesz 300 GB trafiku miesięcznie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze VPS'y hostujemy na IBM x336, 2xXeon 3.2 GHZ, 4 GB RAM.

Na takiej maszynie na pewno nawet mając stosunkowo niewielkie zasoby gwarantowane, będziesz hostowany wydajniej i stabilniej niż np. na IBM x330, z 2xPIII 1 GHz, 1 GB RAM

 

pod warunkiem że na jednej maszynie będzie jakaś sensowna ilość VPSów :)

 

ps. tak z ciekawości ile w sisco znajduje się VPSów na tym IBM x336 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×