Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dream

Szukam Dedykowanego Lub Vps

Polecane posty

Witam,

mam kilka serwisów, dwa oparte o drupala, jeden wordpress i phpbb. Wszystko to leży obecnie w nazwa.pl. Ale Dwa dni temu wyłączyli mi stronę z powodu zbyt dużego obciążenia...(głownie bazy danych) Powłączałem jakies cache i inne rzeczy, ale nie wiem czy to coś da i czy znowu nie wyłączą już na dobre...

Wobec tego szukam czegoś w zamian. I nie wiem czy lepiej dla mnie będzie dedykowany serwer czy może jednak VPSa.

Na największym serwisie mam średnio 5000 unikalnych wizyt dziennie. Miesięczy transfer to okolo 50-55G dla wszystkich serwisów.

 

Jestem w stanie wydawać na to około 150pln/miesiąc. Z tym, że są jeszcze 2 osoby zainteresowany, żeby razem ze mną korzystać z serwera odpłatnie. Oni mają jakieś małe serwisy. Gdyby płacili nawet po 50zl/miesiąc, czy da się za taką kwotę (250/miesiac) kupić dedykowany?

 

Troche przegrzebałem to forum, widzę, że dość ciekawe oferty są w Niemczech, tylko, że te ich strony po niemiecku. A ja w ogóle niemieckiego nie znam :lol:

 

Dzięki za wszelakie rady,

z podrowieniami, Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na webperoni.de kupisz w miare dobrego deydka do 250zl/miech (zalezne od kursu euro). Z chociaz polecilbym ci DreamHost.com gdzie do 250zl/rok masz serwer z ~200gb powierzchni i ~2tb transferu miesiecznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na webperoni.de kupisz w miare dobrego deydka do 250zl/miech (zalezne od kursu euro). Z chociaz polecilbym ci DreamHost.com gdzie do 250zl/rok masz serwer z ~200gb powierzchni i ~2tb transferu miesiecznego!

 

Oferty typu "~200gb powierzchni i ~2tb transferu miesiecznego" radzę mijać z daleka bo jest to nielogiczne do utrzymania. Dream pisze zresztą że nie pojemność i transfer jest dla niego problemem ale obciążenie baz danych. W DreamHoscie takie konto napewno było by wyłączone szybciej niż w nazwa.pl.

 

Dla Ciebie dobrym wyjściem byłby VPS.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferty typu "~200gb powierzchni i ~2tb transferu miesiecznego" radzę mijać z daleka bo jest to nielogiczne do utrzymania. Dream pisze zresztą że nie pojemność i transfer jest dla niego problemem ale obciążenie baz danych. W DreamHoscie takie konto napewno było by wyłączone szybciej niż w nazwa.pl.

 

Dla Ciebie dobrym wyjściem byłby VPS.

 

Ed

 

Kupiłem konto w ovh, ten serwer za 200pln/miesiac, zaplacilem za 3 miesiące :lol:

Zobaczymy jak to będzie działać. Serwer po 10min z ubuntu już był zainstalowany :)

Za chwile pokonfiguruje i poinstaluje mysql, php5, apache2 itp, później przenosiny na początek jakichś mniejszych serwisów.

 

Dzięki za odpowiedzi i rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×