Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
irvinek

Jaki Procesor

Polecane posty

Mam do wyboru

PROCESOR INTEL CORE2 DUO E4300 1.8GHZ 2 mb cache(E4300)

oraz

Procesor Intel Pentium Dual Core 3GHZ 2mb cache

teraz pytanie który wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pentuimy są starszej technologi i co by z nimi nie robić to już są leciwe konstrukcje. CORE2 DUO to bardzo udana konstrukcja da się też bezboleśnie pokręcić na markowej płycie np ASUSa. Nawet bym się nie zastanawiał. Pentum będzie zużywać ci o wiele więcej energii. Co nie jest bez znaczenia.

Intel Pentium Dual Core 3GHZ 2mb cache /// taki procesor zresztą nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pentuimy są starszej technologi i co by z nimi nie robić to już są leciwe konstrukcje. CORE2 DUO to bardzo udana konstrukcja da się też bezboleśnie pokręcić na markowej płycie np ASUSa. Nawet bym się nie zastanawiał. Pentum będzie zużywać ci o wiele więcej energii. Co nie jest bez znaczenia.
Core(2) Duo to de facto 2x PIII z modyfikacjami nastawionymi glownie na zmniejszenie poboru energii, dlatego mowienie, ze 'Pentiumy sa starszej technologii' jest troche nie na miejscu ;)

 

Intel Pentium Dual Core 3GHZ 2mb cache /// taki procesor zresztą nie istnieje
Zapewne chodzilo mu o Pentium D925 (aka Pentium 4 Dual Core 3Ghz :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pentium D to całkiem historyczny procek. Odchodzi w zapomnienie podobnie jak celek D. To się nadaje na grzejnik w zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pentium D to całkiem historyczny procek. Odchodzi w zapomnienie podobnie jak celek D. To się nadaje na grzejnik w zimę.

 

Na grzejnik to sie nadają p4 prescott ;)

 

Tak wogole to chyba była jakas seria procesowor dualcore ( i nie chodzi tutaj o pentiuma D ), ale z tego co slyszalem to mialy jakas wade. Pozatym po paromiesiecznej przerwie znow widze w ulotkach hipermarketow takie procki.

 

 

Bierz core2duo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym po paromiesiecznej przerwie znow widze w ulotkach hipermarketow takie procki.

A to dlatego że 3 GHz brzmi lepiej niż 1.8 GHz. Idealny procek na ulotkę Tesco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pentium D to badziew... oparte o te sama technologie co Pentium 4 (czyli też badziew). Zdecydowanie polecam Core2Duo oparte o stare i dobre Pentium III. Ja bym sie na Twoim miejscu nawet nie zastanawial :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego procesora. Wolny. Kup lepiej AMD X2 - nie pamiętam czy nawet najwolniejszy 3600 nie jest od niego szybszy ( i tańszy). Poza tym od jutra są obniżki cen AMD, na 22 obniżki zapowiadał intel.

 

ed: Sorry. AMD od 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noone mam 3600+ od 2 tygodni ( sam składałem komputer ) nie narzekam , za taką cenę to bóstwo. Wersja EE śmiga :) Zawszę będę polecał AMD chodź mam intela na serwerze :(

 

Amd 3600+ x2 Taktuje 2GHZ na rdzeń czyli 4GHZ na 2 rdzenie. Brak problemów z temperaturą (47c :D ) a mam tylko wiatraczek który dostałem wraz z prockiem

Jedyny minus tego procesora to 512 KB cache ale jak procesor ma być do domu to według mnie tylko amd chyba że masz za dużo pieniędzy :(

 

Jak intel zjedzie tak z ceną jak amd to wtedy się zastanowię nad kupnem produktów tej firmy :D

Nie będę płacił za ich reklamę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×