Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bayron

Pytanko O Ftpa I Chmod

Polecane posty

Witam

Mam dosc dziwne pytanie, dotyczace uslugi ftp w wiekszosci firm hostingowych.

Nurtuje mnie pytanie dotycznace dostepu do plikow, tzn. tworze sobie 2 konta ftp - A i B (a pozniej C.. itd).

Chce by konto A mialo pelne prawa dostepu do katalogu "ftp" (usuwanie, kopiowanie, czytanie, pisanie, tworzenie kat i inne), natomiast konto B (i np. C, D...) moze tylko uploadowac do "ftp/upload", natomiast reszte moze tylko czytac.

Czy cos takiego jest mozliwe na zwyklym hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest takie coś możliwe, wiem bo sam u siebie na dedyku w plesku mam opcje zaawansowane przy zakladaniu konta tzn kazdy zwykly user moze je zmieniac np. tylko odczyt, tylko zapis itd.... albo to i to :) więc raczej się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ty masz dedyka, jak mowisz, czyli mozesz sobie wrzucic jakis program do obslugi ftp.

Natomiast mnie interesuje jak to zrobic.

 

Np. tworze 2 (i wiecej kont), ktore maja dostep do x:\ftp\

Glowne konto (A) moze w tym katalogu wrzystko, kasowac, zmienic itp, natomiast inne konta (B i reszta) w tym katalogu moge tylko uploadwac i czytac, natomiast zapisywanie czy kasowanie jest niemozliwe.

 

Jak cos takiego zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak cos takiego zrobic?

 

napisac do admina ?

( ew. poszukac odpowiedniej opcji w panelu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to ze mam dedyka o niczym nie swiadczy, nic nie musze zmieniac po za Panelem :) w Panelu zwykly szary uzytkownik sam sobie robi konto ftp i nadaje mu odpowiednie prawa. Tak raczej jest wszedzie gdzie jest windows i plesk bo w unixie tego typu rozwiazania nie spotkalem a moze byla to stara wersja pleska, nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie mozecie mi polecic jakis hosting podobny do np. hostgator, lunarpages, (duzy dysk, duzy transfer, tani i dobry) ktory mialby takie opcje?

Bo szukam po panelach i na jednym z takich hostingow poinformowano mnie o chmodzie, ale jak to w praktyce skonfigurowac to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli nadasz plikom uprawnienia ( wlasnie przez chmod o czym wiecej znajdziesz w googlu ) tylko dla usera który jest wlascicielem pliku

np. chmod 744 nazwa.pliku (FTP A) to pozniej łącząc się innym kontem ( FTP B ) bedziesz mógł tylko czytac plik ew. uploadowac nowe.

 

chyba o to ci chodzi ?

 

wiecej - http://pl.wikipedia.org/wiki/Chmod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma mozliwosci ustawienia tego jak pisalem?

 

Ewentualnie moze podac ktos taki hosting(min. www+ftp na kilkudziesieciu userow), ktory zapewnialby te opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×