Skocz do zawartości
cahe

Jaki Hosting Dla Moich Stron?

Polecane posty

Witam!

 

Niedługo stanę przed wyborem nowego hostingu dla moich stron - obecnie wszystkie strony znajdują się na dreamhost.com, który działa średnio - na przykład http://shackit.pl bez wydajnego systemu cache działa bardzo tak sobie!

 

Suma unikalnych wizyt nie przekracza na razie 3000 dziennie, ale w niedługiej przyszłości (6 miesięcy) oceniam ją na ok. 15tyś. Strony wymagają php5 i mysql5 i dosyć mocno obciążają bazę danych oraz sam serwer. Hostuje również pare stron dla znajomych i fajnie byłoby mieć dla nich jakieś osobne panele, żeby mogli sobie sami grzebać w systemie - ich strony marginalnie obciążają serwer, więc to pominę.

 

Co polecacie? Myślałem o jakimś VPN'ie z rootem, jako że na administracji znam sie całkiem nieźle (prowadziłem kiedyś kolokowany serwer firmy mojego ojca), ale może to przesada? Do 100zł miesięcznie, ale możliwie jak najmniej.

 

Pzdr,

 

Maciej Janowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS, nie VPN :P. Jeśli nie znasz się na Linuxie bierz ProVPS.pl w opcji managed - powinno być ok na Twoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak, vps, literówka ;]... dzisiaj sieć konfigurowałem i mi zostało. znam się na linuksie i mógłbym wziąć z provps cos z rootem... ale to nie za wiele jak na moje, na razie, skromne potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej liczbie odwiedzin i transferze lepiej mieć vps , możesz kupić ewentualnie taki z np cPanelem będziesz miał i roota i panel.

Ewentualnie darmowy typu vhcs. Obciążaczy nikt nie lubi więc hostingi po 100-500zł/rok czy nawet reseller za 1k/rok odpadają bo szybciej wywalą niż skończysz instalacje, ewentualnie tak utną, zasoby że sam odejdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś powiedział jeszcze jaki transfer zużywasz/planujesz zużyć to dao by się coś polecić. Dedyk jeszcze nie jest potrzebny na to co masz chyba że SQL ma już 1GB pojemności. VPS powinien mieć dokładnie określone zasoby, przynajmniej dedykowany ram i powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie transferu zużywam koło 50GB/miesiąc. Może to urosnąć też ze 3x. Z tym obciążaniem serwera napisałem chyba trochę na wyrost - skrypty są słabo zoptymalizowane, ale wszystko jest cachowane, więc większe obciążenie następuje raz na 0,5h (strona generuje się koło 0.15s na mojej domowej maszynie, dosyć mocnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię dobrej kasy VPs, to zapraszam:

http://www.sisco.com.pl/promo-przestrzen.html

Akurat mamy promocję. Jest pakiet za 100 zł miesięcznie netto, zasoby możemy negocjować. Działa to na markowym IBM x336, dwa Xeony 3.2 GHz, 4 GB RAM - a maszyna jest przewidziana na 5-7 wirtualnych środowisk (technologia virtuozzo), więc nie powinno być żadnych problemów z wydajnością. Obecnie zajęte są 3 wirtualne środowiska, dwa są jeszcze wolne. Zapraszam do niezobowiązującego testowania, chętnie na próbę udostępnię pakiet: artur.pajkert@sisco.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje, kupiłem właśnie dedyka na hetzner.de dzielonego na 3 osoby ;-). dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×