Skocz do zawartości
Siarap

[pomoc] Wybór Dobrego Serwera Pod Firmę Hostingową

Polecane posty

Witam!

 

Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś porządnym serwerem pod firmę hostingową. Nie chcę abyście mówili, ze kolejna firma krzak gdyż podchodzę do tego bardzo poważnie. Poczyniłem już stosowne przygotowania: posiadam kadrę kilku dobrze przygotowanych ludzi do nowego zadania oraz znających temat. Strona internetowa została wykonana solidnie i estetycznie. Wiem dla kogo przygotuje hosting, jak będę się reklamował w internecie aby dotrzeć do potencjalnych klientów.

 

Posiadam zarejestrowaną firmę o odpowiednim profilu działalności.

Wiem, że całe to przedsięwzięcie może się nie udać ale kto nie ryzykuje te nie ma ;-)

 

Myślałem nad zakupem serwera Intel Pentiom 3.0 /600Gb(najlepiej żeby był raid )/ 2GB Ram i jak najwyższy traffic. Zastanawiałem się czy firma hetzner.de, która oferuje odpowiednie konfiguracje sprzętowe w najniższych cenach oraz w bardzo dobrej jakości oferuje odpowiedni backupy dla swoich serwerów. Jako, że chce aby moje usługi były najwyższej jakości oraz gwarantowały moim klientom bezpieczeństwo przed utratą danych. Z tego co przeczytałem na ich stronie oferują tylko 50Gb backup.

Jeśli jest tak jak piszę to czy nie znacie innych europejskich firm, które gwarantują 100% backup dysków? W Polsce znalazłem ofertę serwerydedykowane.pl ale ich usługi są troszkę drogie choć jeśli nie znajdę innej oferty pewnie skorzystam z ich usług.

 

Proszę o pomoc w wyborze serwera.

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że całe to przedsięwzięcie może się nie udać ale kto nie ryzykuje te nie ma ;-)
Święta prawda, oby tylko w razie nie powodzenia nie pozostawić klientów na lodzie.

 

Myślałem nad zakupem serwera Intel Pentiom 3.0 /600Gb(najlepiej żeby był raid )/ 2GB Ram i jak najwyższy traffic. Zastanawiałem się czy firma hetzner.de

Tak zupełnie na początek spokojnie wystarczy.

 

oferuje odpowiedni backupy dla swoich serwerów.
W ofercie maja podane, że oferują tylko 50GB na backup, nie wiem jak to jest w praktyce bo nie korzystam.

Najlepiej na backup mieć zupełnie niezależny dosyć pojemny serwer i trzymać dane nie tylko z ostatniego dnia lecz nawet do 4-5 dni.

 

Jako, że chce aby moje usługi były najwyższej jakości oraz gwarantowały moim klientom bezpieczeństwo przed utratą danych.
Trzeba się starać i mieć coś czego nie ma konkurencja ;)

 

Jeśli jest tak jak piszę to czy nie znacie innych europejskich firm, które gwarantują 100% backup dysków?
A w ogóle istnieje takowa gwarancja?

No może i jest ale za odpowiednie DUŻE pieniądze ;)

 

W Polsce znalazłem ofertę serwerydedykowane.pl ale ich usługi są troszkę drogie choć jeśli nie znajdę innej oferty pewnie skorzystam z ich usług.
Lepiej poczytaj o nich temat na tym forum (awaryjność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Jeśli jest tak jak piszę to czy nie znacie innych europejskich firm, które gwarantują 100% backup dysków? W Polsce znalazłem ofertę serwerydedykowane.pl ale ich usługi są troszkę drogie choć jeśli nie znajdę innej oferty pewnie skorzystam z ich usług.

 

Serwerydedykowane.pl są jedną z tanszych firm posiadających serwery w polsce.

Fakt ze ruch na tanim łączu idzie przez level3 ale masz polską obsługę itd, mozliwość dokupienia łącza premium.

A cena samego backupu jest Bardzo tania.

 

Dziwne jest jeśli dla Ciebie głównym powodem wyboru konkretnej firmy jest 100% backup a nie jej jakość, opinie itd.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przypomina trochę jakbyś chciał wybrać się na rajd samochodowy masz już kierowców "dobrze przygotowanych ludzi do nowego zadania" założyłeś już zespół kostruktorski "o odpowiednim profilu" ale... nie masz jeszcze bolidu. Co ciekawe twoi kierowcy i konstruktorzy nie wiedzą czy silnik 2 zaworowy jest lepszy od 4 zaworowego. W ogóle to oni nic nie wiedza bo po co. Oni są tylko żeby pobierać wynagrodzenie.

 

Stary, jeśli ty piszesz że dla ciebie serwerydedykowane (jedna z najtańszych/najgorszych tego typu firm w Polsce i pewnie w EU) jest dla ciebie za droga to kogo ty za partnera szukasz? Jeszcze gorszych i tańszych?

 

Jak ty chcesz świadczyć profesjonalną usługę hostingu z maszynami w Niemczech? Przecież to się wyklucza. Hetzner to jest dobry do stawiania for społecznościowych a porządny hosting businessowy to powinien stać w GTS Piaseczno albo ATM lub coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie dziwi fakt, ze stac Cie na kilkuosobowa kadre, a serwery w SD sa dla Ciebie drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przyznam szczerze, że opinie na temat Serwerydedykowane.pl są różne. Jedni mówią, że na ich standardowych łączach jest kiepski routing. Inni mówią, że mają częste przerwy w świadczeniu usług a inni, że sytuacja się poprawiła i są bardzo zadowoleni z ich usług. Także ciężko jest sobie wyrobić odpowiednie stanowisko.

 

Ja chcę wybrać jak najlepszą firmę i nie kieruje się tylko backupem czy ceną.

Jeśli tak to wziął bym hetzner jeśli nie macie nic przeciwko ale czy ktoś mógłby mi podać jakąś firmę, która oferuje dobre serwery tylko pod backup jeżeli takie są?

 

Odnośnie waszych postów. Moja kadra to znajomi informatycy, którzy nie oczekują strasznie wysokiego wynagrodzenia więc mogę sobie na to pozwolić. Wiemy jakiego bolidu potrzebujemy lecz chcieliśmy się upewnić na tym forum (słyszeliśmy, że wypowiada się tu wielu ekspertów) czy te serwery są godne polecenia.

 

Jak na początkującą firmę nie chce wyrzucić 10000zł za serwery w GTS Piaseczno bo ich po prostu nie sprzedam. Jak się biznes rozkręci to mogę sobie zbudować nawet własną serwerownie jak Home.pl

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W SD to nie jest tylko routing jak 2 godziny w warszawie nie było prądu to oni po prostu zniknęli z sieci. Ich serwerowni jeszcze nikt nie widział. I zresztą mają kiepską opinię. Ale zostawmy temat SD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na początkującą firmę nie chce wyrzucić 10000zł za serwery w GTS Piaseczno bo ich po prostu nie sprzedam. Jak się biznes rozkręci to mogę sobie zbudować nawet własną serwerownie jak Home.pl
home.pl nie posiada wlasnej serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Siarap home.pl posiada własne serwery, a nie serwerownie ;)

Kolokują się w Piasecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Siarap home.pl posiada własne serwery, a nie serwerownie ;)

Kolokują się w Piasecznie.

 

Dzięki za informację ;)

 

Wracając do tematu to co zrobić z tym backupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z hetzner korzystam już prawie rok - jakość mają dobrą, przynajmniej ja nie miałem problemów, może da się tam trafić na jakąś felerną maszynę. Support dość dobrej jakości ale raczej tylko pon-piątek w godzinach roboczych, rzecz jasna po angielsku (lub niemiecku). Ogólnie do prywatnych zastosowań mogę polecić. Ale tak jak jeden z przedmówców - nie jestem pewien czy przy planowaniu otwarcia profesjonalnego hostingu, warto szukać jak najtańszej oferty serwerów... Zastanów się, przeanalizuj zaplecze pieniężne, planowane zyski w pierwszych miesiącach działalności i zastanów się nad jakimś/jakimiś serwerem/ami w dobrej serwerowni, albo może nad jak as kolokacją...

 

Wracając do tematu to co zrobić z tym backupem?

O tym było już na forum (chyba nawet parę razy) - poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie posiadasz własnego serwera to nie pozostaje Ci nic innego jak wykupić po prostu gdzieś niezależny pojemny serwer dedykowany i zapoznać się np z rsync'em.

Ot tak najprościej jeżeli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest parę dobrych firm (blink, ehost.pl) które mają dedyki, kolokacje w hosteurope.de więc jest to dla ciebie jakaś wskazówka. oczywiście maja maszyny z wyższej półki. Serwerownia w sam raz na twoje zadanie. Ewentualnie możesz się zainteresować plusserver.de ponoć też dobra firma (podmarka intergenia)

 

Jeśli bedziesz miał maszynę z raid (najlepiej RAID5) to backup nie będzie specjalnie ci potrzebny. Oczywiście to są moje wolne przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli bedziesz miał maszynę z raid (najlepiej RAID5) to backup nie będzie specjalnie ci potrzebny. Oczywiście to są moje wolne przemyślenia.
Backup off-site (nawet w przypadku posiadania macierzy RAID1/5/6) jest zawsze wskazany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×