Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krYsti

Szukam Hostingu

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Szukam firmy hostingowej, która spełni moje nietypowe oczekiwania (najważniejsze zostały pogrubione).

- niezawodność funkcjonowania usług + dostęp do pomocy techn. 24h

- PHP5

- MySQL 4 lub MySQL 5

- możliwość konfiguracji kilkudziesięciu kont pocztowych

- możliwość konfiguracji kilku kont ftp ze wskazaniem na katalogi

- możliwość konfiguracji wielu domen

- możliwość konfiguracji wielu baz MySQL bez limitu wielkości bazy (obecnie nasza baza zajmuje ok. 100 MB i sukcesywnie się rozrasta)

- limit transferu na poziomie nie mniejszym, niż 300 GB rocznie

- możliwość konfiguracji subdomen ze wskazaniem na katalogi

- możliwość dowolnego podziału miejsca na pocztę, bazy i pliki (łącznie min. 10 GB)

- możliwość otrzymywania poczty z wyznaczonego serwera, który nie ma zarejestrowanej domeny.

 

W mojej firmie skonfigurowany jest serwer pocztowy, który służy jedynie do wymiany poczty pomiędzy pracownikami biura. Serwer nie ma zarejestrowanej własnej domeny (konto poczty ma składnię user@linux) i funkcjonuje jedynie lokalnie wewnątrz firmy. Czasem jednak zachodzi konieczność wysłania poczty z tego serwera na konto zewnętrzne (user@abrys.pl) pracownika, skonfigurowane na serwerach firmy hostingowej. Niektórzy usługodawcy blokują dostarczanie poczty z kont pocztowych o takiej budowie user@linux (serwery sprawdzają, czy domena nadawcy istnieje, jeśli nie, to poczta jest odrzucana - taka sytuacja jest u naszego obecnego dostawcy). Dla mnie jednak ważne jest, aby takie maile dochodziły. Konfiguracja może nie jest typowa i często spotykana, jednak funkcjonuje to w tej firmie od kilku lat i niezwykle trudno jest przekonać kadrę (kilkadziesiąt osób ) do zamiany poczty na foldery udostępnione, a załączniki często przekraczają kilkadziesiąt MB, dlatego nie jest używana do tego poczta zewnętrzna (na serwerach ISP).

 

Przejrzałem ofertę wielu firm hostingowych, do wielu wysłałem zapytania o ofertę i warunki techniczne, jednak nie mogę znaleźć firmy, która spełni wszystkie moje oczekiwania.

 

Czy ktoś z Was może orientuje się jaka firma oferuje tego typu rzeczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie postawisz serwera pocztowego w firmie z wyjściem na świat? Wystarczy do tego. 1IP i sprawa załatwiona. W domenie przypisujesz MX do IP i po sprawie. Każdy ma adres j.kowalski@firma.pl i może odbierać pocztę wszędzie.

 

Ja tak zrobiłem w jednym urzędzie publicznym i wiesz jaka ulga. Transferu prawie niema u ISP. A poczta pomiędzy pokojami nie przewija się przez pół świata.

 

Przejrzałem ofertę wielu firm hostingowych, do wielu wysłałem zapytania o ofertę i warunki techniczne, jednak nie mogę znaleźć firmy, która spełni wszystkie moje oczekiwania.

 

Jak im powiedziałes ze chcesz bazy SQL bez ograniczeń to cię spławili. Po co masz im zamulać maszyny. Najbliżej jest home.pl BussinesServer PRO. Poza tym niewiele widzę podobnych ofert każd ama jakieś limity. Np http://sisco.com.pl/ jest całkiem dobre ale ma limity na ilośc baz.

 

Co do poczty to mechanizm nazywa się SPF może być wałczony bez problemu. Jednak jest on właczony u wiekszych dostawców maili (wp, onet, interia, o2) co powoduje ze do nich poczty nie wyślesz.

 

Jak chcesz miec wszystko no-limit to czeka Cię dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do poczty to mechanizm nazywa się SPF może być wałczony bez problemu. Jednak jest on właczony u wiekszych dostawców maili (wp, onet, interia, o2) co powoduje ze do nich poczty nie wyślesz.
Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p "bzdura" to najczęściej używane słowo ostatnio przez Ciebie :)

 

A z drugiej strony Tomi niby dlaczego, jakos nigdy nie miałem problemów z dostarczeniem do tych portali emaili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p "bzdura" to najczęściej używane słowo ostatnio przez Ciebie :)
Nie moja wina, ze bzdury (zupelnie mijajace sie z prawda i nic nie wnoszace wypowiedzi) pojawiaja sie ostatanio czesto na forum :)

 

Gdyby nikt nie zareagowal to byc moze krYsti zaczalby szukac firmy, ktora nie korzysta z SPF'a, a ktory nie ma zadnego znaczenia w opisywanej przez niego sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma znaczenia. Myślisz że jak gość wyśle pocztę z takiego adresu user@linux to w/w usługodawcy go nie odfiltrują? Pierwszy pójdzie do spamu.

 

Faktycznie ostatnio często używasz słowa bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie ma znaczenia.
Po prostu nie ma. Jezeli uwazasz, ze ma to prosze wytlumacz, w ktorym momencie.

 

Myślisz że jak gość wyśle pocztę z takiego adresu user@linux to w/w usługodawcy go nie odfiltrują? Pierwszy pójdzie do spamu.
Po pierwsze - nie mysle tylko wiem :)

Po drugie - jezeli zostanie, w ktoryms momencie odfiltrowana, to nie ma to nic wspolnego z SPF'em, o ktorego zasadach dzialania jak widac nie masz zielonego pojecia.

Po trzecie - pojdzie do SPAM'u tylko i wylacznie wtedy gdy zostanie w ogole przyjeta przez serwer pocztowy, co wcale takie oczywiste nie jest.

 

Faktycznie ostatnio często używasz słowa bzdura.
Juz wyzej napisalem dlaczego, wiec nie bede sie powtarzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×