Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nicram

Pytanie O Wydajność Serwera

Polecane posty

To mój pierwszy post na forum więc się przywitam,

 

Jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o serwery dedykowane, trochę poszukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Otóż noszę się z zamiarem zakupu serwera o mniej więcej takich parametrach:

 

2x Xeon 3.2 GHz

2 GB ECC

2x 250 GB SATA

 

Generalnie na razie robię to tylko pod jedną stronkę o następujących parametrach (i kilka mniejszych do pominięcia):

 

liczba unikalnych uż/odsłon strony/statystykowych "hitów": 5-10k dziennie/50-100k dziennie/600k dziennie

liczba odsłon strony "w porywach": 10k na godzinę

generowany transfer: 3GB dziennie

 

Co będzie na serwerze:

- forum IPB (rozmiar bazy 20GB/10k postów/1k userów/około 1/3 ruchu całości serwera)

- strona główna korzystająca z bazy danych (jedna odsłona strony generuje ok. 10 niezbyt złożonych zapytań sql/5GB baza danych/dość dobrze zoptymalizowana/pozostałe 2/3 ruchu)

 

Zależy mi, żeby stronka działała błyskawicznie i stabilnie bo jest częściowo na abonament itp, żeby serwer się nie zatykał jak miało to miejsce na dotychczasowych hostingach współdzielonych z których korzystałem.

 

Czy taka konfiguracja jest odpowiednia? Czy zadaję może idiotyczne pytanie bo dla jednej stronki taki serwer to będzie mielił powietrze? Czy potrzebuję jakiegoś klastra (to retoryczne)? :)

 

Jeżeli potrzeba jakichś innych danych chętnie udostępnię.

 

Dzięki za poświęcenie czasu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

5-10k uu dziennie to niewiele więc sprzęt mocno na wyrost i z sporym zapasem :) ja mam P4 3.0 2GB ramu i 80 Sata i tych UU sporo więcej a i nawet jakieś "przemo" hostuje komuś po znajomości :) a loadzik w tej chwili 0.29 średni z dzisiaj 0.88 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź - super, że na wyrost :) , ale też w miarę szybko planuję tam umieścić i kilka innych "ciekawych" pod względem ruchu projektów, więc będzie jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja bym zainwestował w dwa dyski scsi mniejsze i na tym raid1.

Sama maszyna to nie wszystko choć znaczna większość, na pewno ważna będzie warstwa softwarowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal patrick... Radze zainwestowac w dyski SCSI, w przeciwnym wypadku dyski beda powaznie ograniczac wydajnosc Twojej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×