Skocz do zawartości
exe

Czy Trzeba Zawsze Kupić Dedyk

Polecane posty

Witam

Mój serwis ma już 15 dni :) a już dziennie generuje około 700 MB. Jeśli w takim tempie będzie mi userów przybywało do do końca października będzie generować 2 GB-3GB. Oczywiście niedługo wywalą mnie z webd.pl i czy jestem już wtedy skazany na vps i dedyk ? Mój serwis to xad.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno P4 na content PHP, drugie na MYSQLa, jesli podchodzisz do tego powaznie i cos na tym zarabiasz - jesli nie, zamknij interes bo takie cos to worek bez dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym phpBB było by Ci łatwiej. Na PRZEMO mysle ze bedzie spooro kosztów. Tak jak pisał patryk, najlepiej rozłożyć na 2 maszyny - ew. na początku pracować na jednej, przy większym obciążeniu mysql przenieść na oddzielną maszynę. Myśle że wtedy koszta dojdą gdzieś do 800 pln miesiecznie, wypadało by aby samo to już na siebie zarabiało. Zdziwił mnie fakt że ruszyłeś z czymś takim na zwykłym hostingu :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, zaraz mnie wyzwiecie :) przemo jest to . Ale nie dyskutujmy jaki on zły :) Jeśli zarobki będą takie jakie są będe mieć co miesiąc na dedyka (300 zł i 5 zł na piwko :) ) Chyba że zarobki wzrostą to kupie coś z wyższej półki netdirect lub webperoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho ho, dopiero start i już czerpiesz z tego 300 zł ? Nieźle nieźle.

 

@patryk, te dediboxy maja jakiegos posrednika ? albo moze wiesz czy idzie normalnie tam zamowic bedac polakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Potrzebny Ci bedzie napewno ram i inna konfiguracja niż apache2 + php modul ...

Postaw maszynke narazie jedna z min. 1 GB ramu + pentium 3.0 i sofcie np. lighttpd + php.

Co do poczty to proponował bym qmaila i napewno na poczatek wytrzyma :)

Pózniej w miare zyskow mozesz rozlozyc obciazenie na dwie maszyny etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak webd.pl się zacznie burzyć do mnie to się przeniose na jakiś fajny dedyk :) Dzięki za rozmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×