Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tachi

Bsd

Polecane posty

czesc

ile kosztuje godzina pracy specjalisty od bsd( deklaruje on circa 100 godzin doswiadczenia z fbsd, nie studiuje w tym kierunku, nie ma referencji)

ktory ma zdalnie postawic dystrybucje na serwerze, celowo pogmerac w confach, postawic psyceda/ejaba i rowniez go zoptymalizowac(~40 userow docelowo). ile czasu powinien na to przeznaczyc. czy powinienem zakladac, ze po roboczogodzinie ma 'kwadrans' na kawe/herbate i ewentualnie jaki interwal.

cheers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok 300 - 400 zł (pełna stawka). Godzina ~100 zł. Jasne, że powinieneś zakładać jakiś odpoczynek, admin to nie robot... A ochota na kawke/cherbatke/piwko zawsze jest przed ślęczeniem non stop przed monitorem... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deklaruje on circa 100 godzin doswiadczenia z fbsd

Hmmm, nie wiem co na to powiedzą inni, ale 100 godzin to trochę mało jak dla mnie.

Sam spędziłem już z BSD kilkaset godzin, a i tak wiem, że wielu rzeczy jeszcze nie opanowałem.

Zdarza mi się samego siebie łapać się na tym, że czytając niemiecko- tudzież anglo- języczne fora o FreeBSD...

nie wiem o czym ludzie piszą, albo manual z FreeBSD.org zaskakuje nowościami.

To jest system chimera, dodatkowo jak każdy inny, w różnych sytuacjach wymaga znajomości

kruczków tylko jemu dedykowanych.

Nie da rady się tego wszystkiego nauczyć w 100 godzin,

tym bardziej, że przy okazji sporo czasu "traci się" (cudzysłow!) na googlowanie,

czytanie. Samej pracy zostaje w takim wypadku może z 10 godzin. :)

Co innego intensywny kurs BSD, gdzie ktoś Ci wykłada samą "esencję"

w pigułce, ale to i tak mało.

Oczywiście, to wszystko moje skromne 3 grosze...

 

a ochota na kawke/cherbatke/piwko...

Będąc na śłużbie nie pijemy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×