Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

Office 365, MS Exchange

Polecane posty

Gość Pokuć

Od kilku dni przeglądam w internecie informacje dotyczące Office 365 wraz z dodatkowymi usługami które można zamówić w ramach płatnej subskrypcji.

Obecnie posiadam licencję dożywotnią na Office 2013 Home&Student w skład której wchodzą programy Excel, Word (Bardzo potrzebne) oraz PowerPoint i OneNote (Oba zainstalowane ale nawet nie wiem czy je kiedykolwiek uruchamiałem).

Z informacji które udało mi się znaleźć na stronach Microsoftu i w niektórych sklepach z oprogramowaniem (część ma dobre marketingowo opisy produktów - kopiuj wklej zazwyczaj) zrozumiałem że kupując Office 365 będę korzystał z pełnego pakietu Office 2013 Pro który dodatkowo oferuje takie programy jak Outlook (bardzo potrzebny) czy Access (jest jak kobieta - lubię go odkrywać :) ) ORAZ dodatkową przestrzeń w usłudze chmury OneDrive i 60 minut rozmów na Skype (miesięcznie czy na rok?).

Jak rozumiem wszystkie wyżej wymienione programy są fizycznie instalowane na moim dysku twardym i w przypadku braku połączenia z internetem mogę korzystać z 99,99% ich funkcji i zapisywać dane na dysku twardym.

Przeglądając strony poświęcone Office 365 trafiłem na wersję dedykowaną firmom czy organizacją pozarządowym/charytatywnym. Zainteresowała mnie wersja Office 365 Business Premium oferująca pełny pakiet Office na komputer/tablet/smartfon (mam wszystkie trzy i na każdych chciałbym móc korzystać z pakietu Office), pocztę (własna domena) z powierzchnią 50 GB oraz 1TB miejsca w chmurze (na dokumentu dużo ale na zawartość partycji już w sam raz). Cena 10,50€ miesięcznie za użytkownika.

 

Alternatywnym rozwiązaniem byłoby kupno pakietu Office 365 Personal gdzie otrzymuję pełne instalowane wersje Office 2013 (jest jakiś update dla całego pakietu do Office 2016 w ramach subskrypcji?) na PC, tablet i smartfon wraz z przestrzenią w chmurze 1TB PLUS dodatkowo usługa dla firm (nie jestem firmą ani organizacją ale chciałbym kupić tę usługę jako osoba prywatna - Windowsy PRO też niby były dla firm a w rzeczywistości na Home mało kto pracował) Microsoft Exchange Online - plan 1, gdzie mam 50 GB na pocztę (własna domena) którą mogę zarządzać na PC, tablecie oraz smartfonie za 3,40€ miesięcznie.

 

Office 365 zainteresowałem się zupełnie przypadkowo chociaż już wcześniej o nim słyszałem i byłem nastawiony raczej negatywnie - nie warto czerpać wiedzy z nagłówków i pierwszych akapitów gdyż ich przesłanie było następujące: płatny co miesiąc Office działający TYLKO online bez możliwości zapisywania plików na dysku twardym co jest równoznaczne z tym iż MOJE pliki de facto stają się własnością Microsoftu a ja aż taki tolerancyjny nie jestem :) Szukałem informacji o pakietach OneDrive i wpadła mi w oko informacja dotycząca pakietu 1TB za 29,99 PLN gdzie opcja ta zawierała właśnie pakiet Office 365.

 

Posiadam już konto Microsoft które jest mi potrzebne aby korzystać z usługi OneDrive. Czy nie będąc firmą mogę kupić Office 365 dla firm LUB usługę Exchange do pakietu Office 365 Personal? Kupując teraz pakiet Office 365 (obojętnie jaką wersję) będę miał opcję instalacji wersji 2013 czy 2016 pakietu Office?

 

Pod zastosowania poczty rozważałem opcję zamówienia konta w Google Apps (dodatkowe miejsce oraz poczta we własnej domenie) ale bardziej skłaniam się ku rozwiązaniu z Office - na wszystkich trzech urządzeniach korzystam z jednego programu. W przypadku Google Apps na tablet i smartfon mam dedykowane aplikacje ale już na PC muszę korzystać z webmaila bądź z Thunderbirda.

 

Podejrzewam że raczej niewielu z Was korzysta z opisanych w poście usług Microsoftu, niemniej liczę jednak że udzielicie mi kilku praktycznych porad.

Wiem że niektórzy będą mi odradzali kupowanie zarówno Office 365 jak i Exchange i przedstawią wiele słusznych argumentów - nie potrzebuję pakietu wraz z pocztą pod zastosowania komercyjne tylko domowe gdzie ma miejsce edycja kilku dokumentów w programach Excel oraz Word a na skrzynkę przychodzi średnio 0,85 maila dziennie zaś wychodzi 0,001 miesięcznie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mały bałagan, ale postaram się odpowiedzieć.

1. Jeśli nie posiadasz firmy to wybierasz opcję dla użytkowników domowych, która różni się tylko kilkoma rzeczami od wersji dla firm. Jeśli chodzi o wersje dla użytkowników domowych to masz dwie "Office 365 dla Użytkowników Domowych" oraz "Office 365 Personal" różnią się tylko tym iż korzystając z wersji pierwszej możesz udostępnić office365 dla znajomych/rodziny wtedy wszyscy (5 użytkowników) dostaje cały pakiet office 2016, 60 min na skype na telefony stacjonarne miesięcznie oraz 1 TB w OneDrive - udostępniasz office po przez podanie adresu e-mail osoby dla której chcesz udostępnić usługę office 365 - wtedy ona dostaje maila rejestruje się i ma office365 - w każdej chwili możesz zablokować tej osobie konto, masz również wgląd na jakich urządzeniach office365 został zainstalowany. Każdy pakiet posiada pełny pakiet Office 2016 na komputer/tablet/smartfon - z tego co widzę nie ma opcji downgrade - od razu ściągasz office 2016. Druga opcja (tańsza) jest na jedną osobę i dostajesz dokładnie to samo.

 

2. Cały pakiet office nie potrzebuje internetu - wszystko działa bez :)

 

3. Co do wersji biznes to zależy na ile osób... Bo my zaczęliśmy używać pakietu biznes już jakiś czas temu to za jedno konto mailowe (Office 365 Enterprise E1) płacimy około 30 zł (miesięcznie) - i z tego co widziałem wszyscy używają go tylko jako maila - jest tam skype, office ale tylko w wersji online (przez przeglądarkę) ale nikt w firmie tego nie używa. Mamy też opcje Office 365 Enterprise E3 który posiada wszystko - maila, cały pakiet office, skype, 1 TB w onedrive etc. i on kosztuje 65 zł miesięcznie. No i ostatni pakiet Office 365 ProPlus - to jest pakiet office za 50 zł. Są też jakieś inne pakiety, ale już nie pamiętam jak się nazywały - jak chcesz to daj znać - zobaczę.

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czyli najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno wersji Personal i zamówienie usługi Exchange pod pocztę.

Pytanie czy nie będąc firmą mogę bez problemu takiego zamówienia dokonać? Jest jakaś weryfikacja podanych danych firmowych, NIP, REGON, sprawdzanie w rejestrach sądowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno wersji Personal i zamówienie usługi Exchange pod pocztę.

Pytanie czy nie będąc firmą mogę bez problemu takiego zamówienia dokonać? Jest jakaś weryfikacja podanych danych firmowych, NIP, REGON, sprawdzanie w rejestrach sądowych?

 

Nie ma weryfikacji firmy. Z tego co pamietam u nas tego nie bylo. Mozesz normalnie zalozyc sobie "exchange online plan"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dopytam jeszcze o jedną intrygującą mnie rzecz. Mianowicie dlaczego w przypadku Office 365 Personal są aż takie różnice w cenach?

 

Komputronik.pl 199 PLN

 

http://www.komputronik.pl/product/227211/Elektronika/Oprogramowanie/Microsoft_Office_365_Personal_PL_licencja_na_rok.html

 

Microsoft 299,99 PLN

 

https://products.office.com/pl-pl/office-365-personal

 

Ta sama licencja, ten sam okres czasu, te same dodatki i przywileje (Onedrive 1TB, 60 minut na Skype) a jednak różnica w cenie dość sporawa ~100 PLN rocznie. Gdzie jest haczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×