Skocz do zawartości
Gość Filip Nowacki

Własny hosting na VPS, dnsy

Polecane posty

Gość Filip Nowacki
Ostatnio próbuję stawiać pierwsze kroki rezygnując z gotowych rozwiązań na rzecz edukacji z zakresu zarządzania serwerem w oparciu o debiana.


Doszedłem do etapu, gdzie muszę podpiąć swoją główną domenę z firmy X do serwera VPS firmy Y. Rozumiem, że mam to zrobić poprzez dodanie rekordu A?

Jeśli już swoją domenę przekieruję na serwer to kolejną rzeczą jest instalacja ISPCP/Zpanelu/DA czy jakiegokolwiek innego i ustawienie ns1.domena.pl oraz ns2.domena.pl tak, bym mógł przekierowywać inne swoje projekty na serwer.

Co w takim przypadku z pocztą?


Wiem, że to rozwiązanie dosyć awaryjne ale od czegoś trzeba zacząć :P

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Skoro będziesz wskazywał domene rekordem A to serwer DNS nie jest Ci dokońca potrzebny (co prawda ogranicza to funkcjonalnośc ale jeśli domena wskazywała by tylko na strone www - rozwiązanie nie najgorsze :) ).

 

Jeśli chcesz mieć swój serwer DNS to najlepiej zainstaluj Bind'a (stary i dużo osób na niego narzeka ale najłatwiej jest znaleść do niego tutoriale) - pożniej po domenie która podepniesz będziesz mógł wskazywać serwer dns na ns1.mojadomena.pl ns2.mojadomena.pl lub dowolnie inna skonfigurowana .

Poczta jak to poczta trzeba do niej wskazać odpowiednie rekordy MX i TXT.

Tutaj masz łopatologiczny opis: http://porady-vps.nazwa.pl/debian-instalacja-i-konfiguracja-serwera-dns/

 

Jedno pytanie które mi się nasuwa to ,że chcesz sam zarządzać serwerem i w celach nauki poinstalować pokolei wszystko co potrzebujesz a później piszesz o panelu typu DA, Zpanel który w kwesti konfiguracji i zarządzania serwerem za dużo Cie nie nauczą bo w nich jest już prawie wszystko na gotowca :).

 

Zobacz VestaCP - mi ten panel przypadł do gustu, prosty i przyjemny ... tylko ,że za pomocą jednej komendy zainstalujesz wszystko , więc gdzie tu nauka ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Trochę za duży skrót myślowy :D

Pierw chcę sam ogarnąć sobie wszystko i się pobawić a dopiero jak już będę pewien, że wiem co, gdzie, jak i dlaczego to przeniosę swoje śmieci na nowe miejsce.

 

Co do domeny... nadal nie rozumiem. Jak wskazać domenę A kupioną w firmie X na serwer w firmie Y tak bym mógł domenę B przekierować na ns1.A.pl i ns2.A.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Zawsze możesz użyć np. Freedns.42.pl i tylko bawić się z serwerem poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę do takiego serwera możesz podpiąć na dwa sposoby:

 

1. Podany wyżej serwis - dodajesz domenę, podajesz IP i działa (konfiguracja vhostów etc to inna sprawa).

 

2. Instalacja jakiegoś panelu na VPS-ie i konfiguracja własnego serwera DNS na VPS-ie.

 

Rozwiązanie drugie jest najlepsze bo nowo dodane domeny w panelu będą z automatu w DNSie. W przypadku gdy skorzystasz z opcji pierwszej będziesz musiał dodać domenę w panelu na VPSie ( w celu utworzenia vhostów etc) oraz dodatkowo będziesz musiał dodać też tą domenę recznie w panelu serwisu oferującego serwer DNS.

 

W naszej ofercie posiadamy również usługę dostępu do serwera DNS. W przypadku zapotrzebowania zachęcam do zapoznania się z ofertą:

 

http://ultimahost.pl/hosting/dns

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×