Skocz do zawartości
mikegolf

[OVH] VPS - potrzebny PostgreSQL

Polecane posty

Mam serwer na VPSie OVH, do systemu tam chodzącego potrzebna będzie teraz baza Postgres.

 

Ze względu na wymagane do płynnej pracy Postgresa zasoby, wolałbym żeby stanął on gdzieś indziej. Dodatkowo ze względu na potrzebe utrzymania wolałbym dostać Postgres As A Service.

 

Testowałem działanie ElephantSQL, niestety network delay pomiędzy VPSem OVH a Elephantem jest nieakceptowalny (podczas gdy np zestaw AppHarbor + ElephantSQL działa fajnie)

 

O ile wiem w OVH nie ma możliwości kupna samego Postgresa, natomiast jest on dostępny dla hostingu współdzielonego - pytanie tylko czy:

1) taki postgres będzie dostępny "z zewnątrz" (czyli z mojego VPSa)

2) czy mam możliwość wyboru centrum danych gdzie to stanie ... inaczej znowu obawa że będzie za wolne łącze pomiędzy VPS a Postgresem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że stawianie tego dalej jak w sieci lokalnej nie skończy się dobrze dla twojego opóźnienia.

 

I z tego co wiem nie masz wyboru DC dla innych usług jak VPS/Dedyki/Chmury/cokolwiek z rootem.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź jakiś serwer współdzielony u kogoś, kto hostuje się w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) zatem koniec tego tematu i proponuję przenieść rozmowę do wątku dotyczącego poszukiwania firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×