Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

 

Mam zamiar założyć forum i zastanawiam się nad mybb oraz smf.

Nie będzie to może jakieś duże forum, mimo to chciałbym aby było dość lekkie,przyjazne dla użytkownika i miało możliwość rozbudowy o dodatkowe modyfikacje.

 

Przejrzałem tematy(tytuły tematów) w tym dziale i nie znalazłem odpowiadającego mi tematu rozpoczętego w ciągu roku (rok to chyba już dość długo).

 

Na czym mi zależy:

- szybkości i lekkości - forum nie będzie duże, ale to nie znaczy że może być to jakiś wielki kloc który ledwo będzie chodził

- modyfikacje chciałbym aby dany "silnik" miał jakiś sensowny wybór modyfikacji.

- Szablony: na początku raczej będzie jakiś darmowy szablon, jednak później będzie chciał stworzyć własny, więc dobrze by było gdyby tworzenie takiego szablonu nie było jakieś super ciężkie.

- Wiadomo, że forum powinno być przyjazne dla użytkowników - administrator jakoś sobie poradzi z dostosowaniem się do panelu ;)

 

Myślę, że najlepiej by było gdyby osoby obeznane w temacie wypisały który z silników lepiej wypada w wymienionych przeze mnie punktach, oczywiście dodatkowy komentarz mile widziany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modyfikowanie i tworzenie własnych templatek to lepszym wyborem będzie MyBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wyborze skryptu forum powinieneś się kierować tym w jakim kierunku idzie twój skrypt (development), oraz jak duże community go używa.

 

Każdy ma swoje gusta, a każdy skrypt jaki aktualnie istnieje ma swoje zalety, jak i wady. Z tych dwóch które podałeś ja osobiście bym wybrał MyBB. Nawet próbowałem się ostatnio po raz kolejny przekonać do SMF, ale po prostu nie dałem rady. Z klasycznych darmowych for nadal góruje wyłącznie phpBB i MyBB, chociaż powstaje wiele "nowych" rozwiązań typu nodeBB czy fluxBB, ale minie jeszcze sporo czasu zanim będzie można tego używać i ludzie się do tego przekonają, o ile w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pójdź w kierunku MyBB ewentualnie rozważ phpBB, SMF nie jest fajne do grzebania ale to tylko moja skromna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zdecydowanie MyBB. Jednym z "za" jest rewelacyjny polski support - naprawdę pomagają, starają się rozwiązać problemy, nie traktują nowego jak dwuleworęcznego idioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc padło na MyBB - w sumie to lepiej bo chyba jego ACP jest przyjaźniejsze (w porównaniu do smf) :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Niestety nie mam wystarczającej liczby postów aby dawać reputację :blink:

Edytowano przez Sims (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×