Skocz do zawartości
Lokator

Netia - 10 Mbitów po łączach TP (problemy z łączem)

Polecane posty

Witajcie,

 

Mam problem z 10 mbitowym internetem od Netii na łączach TP. Problemy zaczęły się po uruchomieniu przez dostawcę 20 mbitów. Łącze nie funkcjonowało prawidłowo, router tracił synchronizacje, nie można było osiągnąć 20 mbitów. Po powrocie do opcji 10 mbitów problemy nadal zostały.

 

Wcześniej łącze funkcjonowało bez problemów, praktycznie zero błędów CRC przy naprawdę intensywnym obciążaniu. Aktualnie przy maksymalnym obciążeniu łącza (1.1 - 1.2 mb/s) nabijam 250 błędów CRC w 10-15 minut. Połączenie często muli, jest niestabilne.

 

Sprawdzone zostało praktycznie wszystko:

- wyłączenie instalacji w domu (aktualnie router pracuje będąc podłączonym bezpośrednio do kabla, który przychodzi z zewnątrz [switch - telefon / internet]),

- sprawdzenie 2 zewnętrznych skrzynek (poprawienie/konserwacja/zabezpieczenie miejsc styku),

- miałem 2 razy zmieniany port na centrali,

- miałem poprawiane wszystkie miejsca, w których kabel mógł być naderwany / zaśniedziały,

- testowanie różnych routerów (niektóre nadal traciły synchronizacje).

 

Problemy nadal występują. Zastanawiam się nad parametrami ustawionymi na centrali.

Mnie już krew zalewa ; / Macie pomysły co jeszcze może być nie tak?

 

Parametry widoczne na routerze:

 

post-25073-0-66668400-1417776434_thumb.png

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy tłumieniu 25dB bez problemu powinna dycha chodzić...

Teoretycznie masz margin na poziomie 16dB więc powinno być ok. Albo coś zwalone u nich albo twój router coś się psuje...

 

 

Ja polecam wymianę kabla w domu. Kiedyś kupiłem jakiś tani za 10zł 100 metrów, położyłem około 40m i "niby było dobrze" - tłumienie 23dB - jakieś 30mb/s się synchro trzymało, czasem spadało.... Postanowiłem wymienić całą instalację - zakupiłem skrętkę za 1zł za metr i podłączyłem go takimi złaczkami:
https://www.google.pl/search?q=złącza+sygnałowe&client=opera&hs=0VZ&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jKmBVO7CI8iyUeKzgWg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1302&bih=700#tbm=isch&q=z%C5%82%C4%85czka+telekomunikacyjna+%C5%BCelowa&facrc=_&imgdii=_&imgrc=s7qQV8uFxKYtzM%253A%3B6x6_2j97BAputM%3Bhttp%253A%252F%252Fmultisort.pl%252Fu%252F8%252Ff%252F8%252F8f897fa850493bb73cb95a9b0ee7ae9d%252F640x_CON-SC11.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmultisort.pl%252Fproduct%252FZlaczka-typu-Scotchlok-zolta-UY-2%252C3190.html%3B640%3B480

Efekt? pełne synchro 42mb/s, tłumienie około 15dB :) jakbym miał neo 80 to pewnie z 60mb/s bym zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja miałem problemy z TP - utrata pakietów, słaba stabilność łącza itp.

 

Okazało się że router już miał dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowane na różnych routerach i problem nadal występuje. Kabel zewnętrzny łączy się w skrzynce w ścianie z wewnętrznym (wewnętrzny ma chyba metr) i jest wpięty router. Połączenie na żelówce.

 

Co jeszcze byście zmienili / sprawdzili?

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kable od puchy do mieszkania. U mnie okazalo sie, ze jeden przewod byl nadlamany. Zadzwon ba pomoc technoczna i zglos trzaski w telefonie, nasilajace sie podczas wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy tłumieniu 25dB bez problemu powinna dycha chodzić...

Teoretycznie masz margin na poziomie 16dB więc powinno być ok. Albo coś zwalone u nich albo twój router coś się psuje...

Efekt? pełne synchro 42mb/s, tłumienie około 15dB :) jakbym miał neo 80 to pewnie z 60mb/s bym zrobił

 

Na tłumienie tak za bardzo nie patrz, bo coraz częściej nie pokrywa się to z realnymi osiągami, co z tego że tłumienie niskie i pozwala na więcej jak w praktyce będzie rwało i błędami pluło. Na adsl niestety dzieją się takie cyrki. Jak miałem adsl u siebie to teoretycznie według tłumienia linii i szumów powinienem wyciągnąć spokojnie stabilnie w okolicach 13mpbs a w praktyce miałem stabilne 6mbps, czasami zdarzyło się że poleciało 10mbps ale to tylko w nocy kiedy ruch był mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lokator Ciężko cokolwiek stwierdzić, jedynie przychodzi mi na myśl przełączenie Cię na inny szkielet albo inna centralkę. Nie wiem jak oranżada rozwiązuje to u siebie. A skoro wcześniej na 10mbps nic nie rwało to problem jest w 99% po stronie dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Netia nie korzysta chyba z centralek Orange tylko ze swojego sprzętu a tylko linia jest TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×