Skocz do zawartości
kawasaki

Skrypt / oprogramowanie jako dysk internetowy - przechowywalnia plików

Polecane posty

Witajcie,
Pisałem już kiedyś post tego typu, natomiast dostałem tam odpowiedź tylko o owncloud, a po 2 mój temat stronki sie zawalil z wielu przyczyn, ale po kilku miesiacach wracam z tym samym pytaniem, ale juz tlumacze o co chodzi. Potrzebuję oprogramowania, które tworzyło by stronkę do przechowywania plików - dysk internetowy, zebym mogl sobie wgrywac pliki, tworzyc foldery,podfoldery i rozne inne podobne bajery.
Darmowe opcje jak google drive, dropbox mnei nie interesuja, bo 1 filmik mi sie tma nie zmiesci w darmowej przestrzeni, a w dodatku wyglad tych stron jest tak prosty, ze az sie nei chce tam wchodzic. Korzystam do tej pory ze strony 5fantastic.pl - która jest super, ma jeden minus - działa mega wolno. Gdyby nie ten fakt, ze plik 700mb wgrywa mi się 1.5 -2 godziny by było super (nie zalezy to od internetu). Nie chce oczywiscie tak wymagającej storny jak 5fantastic, na pewno cos prostszego, może i dobrym pomyslem bylo by to owncloud? Jak myslicie ?
Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej owncloud się sprawdzi. A kwestia wgrywania 700MB - jaki masz upload?

Upload to 2-5mb, natomiast wgrywanie filmu na yt, albo na fb jako film idzie 2 razy szybciej niz wgrywanie tego samego fimlu na serwer tam, także to nie tak, że wgrywa sie normlanie a ja mówie, że wolno - tylko po prostu porównując do inncyh serwerów, jest dużo wolniej.

http://codecanyon.net/item/kotakin-with-api-selfhost-file-sharing/7574424 mamy oparty o to nasz icloud i spisuje się świetnie, dodatkowo posiada przejrzyste API

Wygląda w porządku, natomiast szukam czegos darmowego :)

Zainstalowałem owncloud - wyglada naprawdę całkiem spoko i chyba może być, natomiast jak usunąc limit wielkości pliku, poniewaz po zainstalowaniu jest to jedynie 200mb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam kod tegoż o to pliku, można prosić o pomoc?
Dziękuje i pozdrawiam.

<IfModule mod_fcgid.c>
<IfModule mod_setenvif.c>
<IfModule mod_headers.c>
SetEnvIfNoCase ^Authorization$ "(.+)" XAUTHORIZATION=$1
RequestHeader set XAuthorization %{XAUTHORIZATION}e env=XAUTHORIZATION
</IfModule>
</IfModule>
</IfModule>
<IfModule mod_php5.c>
php_value upload_max_filesize 513M
php_value post_max_size 513M
php_value memory_limit 512M
php_value mbstring.func_overload 0
<IfModule env_module>
  SetEnv htaccessWorking true
</IfModule>
</IfModule>
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteRule .* - [env=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteRule ^\.well-known/host-meta /public.php?service=host-meta [QSA,L]
RewriteRule ^\.well-known/host-meta\.json /public.php?service=host-meta-json [QSA,L]
RewriteRule ^\.well-known/carddav /remote.php/carddav/ [R]
RewriteRule ^\.well-known/caldav /remote.php/caldav/ [R]
RewriteRule ^apps/calendar/caldav\.php remote.php/caldav/ [QSA,L]
RewriteRule ^apps/contacts/carddav\.php remote.php/carddav/ [QSA,L]
RewriteRule ^remote/(.*) remote.php [QSA,L]
</IfModule>
<IfModule mod_mime.c>
AddType image/svg+xml svg svgz
AddEncoding gzip svgz
</IfModule>
<IfModule dir_module>
DirectoryIndex index.php index.html
</IfModule>
AddDefaultCharset utf-8
Options -Indexes
<IfModule pagespeed_module>
        ModPagespeed Off
</IfModule>

ErrorDocument 403 /core/templates/403.php
ErrorDocument 404 /core/templates/404.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czym zainstalowałeś? - hosting współdzielony, serwer dedykowany, vps ?

 

To jest jedynie sprawdzenie mozliwosci, wiec zainstalowalem na hostingu www - bylo tak mi duzoo latwiej, natomiast ta podstawowa wersja bedzie stala na vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To jest jedynie sprawdzenie mozliwosci, wiec zainstalowalem na hostingu www - bylo tak mi duzoo latwiej, natomiast ta podstawowa wersja bedzie stala na vps.

 

VPS pozwoli tobie na dowolne ustawienia wielkości przesyłanych plików. Teoretycznie według pliku .htaccess który zaprezentowałeś masz limit do 513MB ale jest on przyblokowany przez usługodawcę hostingu. Wiem natomiast że używając klienta pod systemem linux (ubuntu) pomimo limitu serwera 100MB bez problemu można przesłać 1GB. Nie zagłębiałem się w przyczynę takiego działania bo nie miałem na to czasu. Aczkolwiek owncloud w moim przypadku służy dla rodziny i znajomych pod różnego typu materiały multimedialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

VPS pozwoli tobie na dowolne ustawienia wielkości przesyłanych plików. Teoretycznie według pliku .htaccess który zaprezentowałeś masz limit do 513MB ale jest on przyblokowany przez usługodawcę hostingu. Wiem natomiast że używając klienta pod systemem linux (ubuntu) pomimo limitu serwera 100MB bez problemu można przesłać 1GB. Nie zagłębiałem się w przyczynę takiego działania bo nie miałem na to czasu. Aczkolwiek owncloud w moim przypadku służy dla rodziny i znajomych pod różnego typu materiały multimedialne.

Okey, dziękuje za podpowiedzi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×