Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

Keyboard + Hauptwerk

Polecane posty

Gość Pokuć

Witajcie,

 

Wiem że to nie forum poświęcone urządzeniom elektronicznym wydającym dźwięki, ale może ktoś będzie obeznany w temacie i będzie w stanie mi doradzić.

 

Wczoraj z okazji 25 urodzin dostałem keyboarda, jako że odkryto we mnie nieco muzycznego talentu - gra na organach. Nie jest to Yamaha ani Casio, wygląda mi to na chiński noname - MK 906. W zestawie jest instrukcja złożona z dwóch złożonych kartek A4 i kabel USB. Na obudowie jest napis USB MIDI.

Chciałbym to podłączyć do komputera i grać z wykorzystaniem sampli do programów FL Studio, GrandOrgue czy Hauptwerk (wersja darmowa, nie mam 400 dolarów na pełną wersję). Po podłączeniu instrumentu do komputera system zainstalował sobie jakieś sterowniki i wykrywa urządzenie USB-MIDI ale jako nieznane. Do instrumentu nie była załączona żadna płyta ze sterownikami czy dodatkowym oprogramowaniem. Jako że mam pierwszy raz w życiu do czynienia z keyboardem to jestem zwyczajnie zielony w tym wszystkim. Amatorskie rzępolenie odbywało się z użyciem zwykłej klawiatury gdzie można było coś tam zagrać na dwóch palcach.

 

Prosiłbym o poradę jak należy skonfigurować system i jeden z w/w programów aby można było wciskać klawisze na keyboardzie a dźwięki żeby wydawał program zainstalowany w komputerze. Zaznaczam że nie mam dedykowanej karty dźwiękowej, zintegrowana na Gigabyte G1.Sniper M3. Ramu mam aż 8 GB - wiem że Hauptwerk jest bardzo pamięciożerny.

 

Jeżeli jest możliwość połączenia instrumentu z komputerem to czy jest możliwość aby w głośnikach keyboardu brzmiały dźwięki które wydaje syntezator zainstalowany w komputerze?

 

Na keyboardzie mam napisy:

128 TIMBRE, 128 RYTHM, 30 SONG

 

Gniazda z tyłu obudowy:

USB MIDI, OUT L/R, PHONE, d.c 12V (zasilanie)

 

Da się z tym sprzętem cokolwiek osiągnąć? Dopuszczam możliwość zakupienia karty dźwiękowej i potrzebne akcesoria. Znalazłem piękne sample z sanktuarium w Skrzatuszu i chciałbym mieć możliwość grania prawie jak na prawdziwych kościelnych organach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jako, że sam się tym zajmuję - powiem Ci, że to dziwny problem, system powinien Ci zainstalować sterowniki samoistnie.

Sądzę, że po prostu wina leży albo po stronie kabla albo wtyku usb w keyboardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

System instalował sobie jakieś sterowniki, był komunikat o pozytywnym zakończeniu tego procesu. Tyle że jakby czegoś jeszcze mu brakowało.

 

Udało mi się coś poklikać i wyklikałem sterowanie keyboardem w FL Studio ale są spore opóźnienia. Sterownik dźwiękowy obsługiwany jest przez program Sound Blaster Recon3Di.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×