Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jasne

IP Fail over (OVH sys) - konfiguracja

Polecane posty

Witam

IP fail over w SYS nie maja reversow domyslnych od OVH , trzeba je sobie tworzyc samemu... zatem ok. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy, opisze moje wątpliwości na przykladzie:

 

IP FailOver:

1.2.3.4

 

domena.pl (jako główna) , zaparkowana na NS:

 

serwerA.ovh.net

sdns2.ovh.net

 

w domena.pl dodałem rekord:

revers A 1.2.3.4 (potrzebny do utworzenia rewersu ip fo 1.2.3.4)

 

domenaRuchoma.pl (tą domenę chce przenosic miedzy serwerami), zaparkowana na NS:

 

revers.domena.pl

sdns2.ovh.net

 

Teraz przykladowo pada mi serwerA.ovh.net... wiec przenosze IP Fail over (1.2.3.4) na serwerB.ovh.net (na ktorym mam wprowadzone identycznie domeny jak na serwerA)....

 

Niby ok ... ale przeciez revers.insideweb.pl jest zdefiniowany w strefie domeny insideweb.pl ktora jest

zaparkowana na ns1:

serverA.ovh.net ( ktory wlasnie padl) .

Wiadomo revers.insideweb.pl jest mi potrzebny bo na niego zaparkowana jest domenaRuchoma.pl

 

Prosze szanownych o podpowiedz...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nikt nie zrozumiał, o co chodzi. Ja na pewno nie zrozumiałem. Może napisz jeszcze raz, co chcesz konkretnie osiągnąć i jak próbujesz to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oki moze więc tak:

 

chce wykorzystać IP Fail Over 1.2.3.4 - do przenoszenia domeny domenaRuchoma.pl z serwerA.ovh.net na serwerB.ovh.net.

 

Normalnie domenaRuchoma.pl będzie obsługiwana przez serwerA ... ale w przypadku gdy serwerA mi padnie chce szybko przeniesc po przez panel klienta SYS mój IP Fail Over 1.2.3.4 na serwerB na którym domenaRuchoma.pl będzie dalej obsługiwana...

 

i to wszystko :) korzystałem z opisu od OVH http://help.ovh.com/IpFailover#link2

 

w powyzszym opisie są dwa sposoby parkowania domeny na rewers ip fo od ovh lub własny.

Ja wybrałem własny rewers ip fo ponieważ w SYS dają ip fo bez domyslnych rewersów tak jak w ovh....

 

 

Edytowano przez jasne (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze jak padnie moj glowny ns server ktory propaguje rewers , to wtedy sdns2.ovh.net bedzie dalej wykonywal robote ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×