Skocz do zawartości
TheKrzysztofa

Instalator exe z plików BIN

Polecane posty

Hej poszukuję tutoriala bądź gotowego programu albo kodu dla visual studio na stworzenie instalatora dla plików większych niż 2GB, używam Install Creator i ma ograniczenie maksymalnej wielkości instalatora exe. Inne tak samo które testowałem. Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązania z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wygooglałem to problemem jest limit pliku exe, który może mieć maksymalnie 2GB (ograniczenia Windows). Zerknij na to http://www.advancedinstaller.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=11073 Kwestia rozbicia plików instalacyjnych na minimum dwa.

Zgadza się jest ograniczenie do 2GB, rozbijanie mija się z celem bo aktualnie to stosuję, jednak widzę że jest możliwość stworzenia instalatora którzy waży mniej niż 5mb exe i korzysta z plików BIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie najlepszy byłby Install Shield, ale jest płatny. Rozejrzyj się tutaj.

 

Osobiście korzystałem tylko z Inno Setup i sprawiał wrażenie solidnego narzędzia. Umożliwia tworzenie instalatorów do projektów komercyjnych, o ile wspomnisz o nim w samym programie instalacyjnym. To w sumie sam "silnik", jednakowoż jest do niego także bezpłatna nakładka graficzna.

 

Z alternatyw: ciekawe wydają się WiX oraz NSIS. Zwłaszcza ten drugi jest bardzo popularny we wszelakich programach na licencji freeware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie najlepszy byłby Install Shield, ale jest płatny. Rozejrzyj się tutaj.

 

Osobiście korzystałem tylko z Inno Setup i sprawiał wrażenie solidnego narzędzia. Umożliwia tworzenie instalatorów do projektów komercyjnych, o ile wspomnisz o nim w samym programie instalacyjnym. To w sumie sam "silnik", jednakowoż jest do niego także bezpłatna nakładka graficzna.

 

Z alternatyw: ciekawe wydają się WiX oraz NSIS. Zwłaszcza ten drugi jest bardzo popularny we wszelakich programach na licencji freeware.

Także korzystałem, jednak ograniczenia :)

A nie myślałeś o zrobieniu instalatora z plikami .cab?

*.cab, *.bin, *odf wszystko jedno chcę zrobić jeden instalator który "rozpakuje" i zainstaluje pliki w dowolnej lokalizacji bez konieczności dzielenia na kilka instalatorów (raz ktoś klika wybiera i instaluje). Może być płatne rozwiązanie. Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×