Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NetMat

Debian nie może znaleźć dysku.

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Aktualnie staram się zrobić update kernala ze starego 2.x do 3.x i po kompilacji jajka i restarcie cały czas wyrzuca mi w konsoli "gave up waiting for root device. common problems". Na początku krzyczał że uuid nie istnieje, więc zrestartowałem serwer odpaliłem starego kernela, sprawdzam /dev/disk/by-uuid/ i jest... więc edytowałem grub.cfg dopisałem ścieżkę przy nowym kernelu /dev/disk/by-uuid/[Moje UUID] zapisałem i zrestartowałem serwer, znowu to samo, tylko tym razem krzyczy że /dev/vda1/ nie istnieje, znowu restart do starego kernela, następnie fdisk -l i wyrzuciło że /dev/vda1/ jest partycją systemową czyli jednak istnieje, dla pewności sprawdziłem jeszcze katalog i jest. Wiec jeszcze dla pewności do grub'a dopisałem dłuższy root delay na 120, no i nic, dalej to samo.

 

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to iż partycje vda1 i vda2 są w ext4, i może przy konfiguracji kernela zapomniałem włączyć wsparcie dla ext4, ale wydaje mi się (i jestem prawie pewny) że to zrobiłem, a nawet z tego co sobie przypominam kernel 3.13.9 ma od razu zaznaczone wsparcie ext4.

 

Miał może ktoś z was taki problem ?? Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić ?


edit :

Z ciekawości sprawdzę jeszcze .config... okaże się czy jest wsparcie ext4


edit 2 :

 

ext4 jest...

 

 

#
# File systems
#
CONFIG_DCACHE_WORD_ACCESS=y
# CONFIG_EXT2_FS is not set
# CONFIG_EXT3_FS is not set
CONFIG_EXT4_FS=y
CONFIG_EXT4_USE_FOR_EXT23=y
CONFIG_EXT4_FS_POSIX_ACL=y
CONFIG_EXT4_FS_SECURITY=y
# CONFIG_EXT4_DEBUG is not set
CONFIG_JBD2=y

 


(Dodam że ta sama wersja kernela z taką samą konfiguracją została wrzucona na VirtualBox'a i kernel ruszył bez problemu...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W configu gdzieś są drivery ATA oznaczone jako DEPRECATED, pamiętam że też mi nie znajdywał dysku bez tego, pomimo że sprzęt był z tych aktualniejszych, pokombinuj. Ewentualnie spróbuj configu z jakiejkolwiek dystrybucji (Debian/Ubuntu), która jest jednym wielkim modularnym jajkiem, i wyczaj których modułów potrzebujesz (make localmodconfig).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×