Skocz do zawartości
Qban

Hosting www na potrzeby strony fundacji opartej na CMS J.3.2.x

Polecane posty

Cześć,

 

nie jestem znawcą firm hostingowych, więc poproszę o doradzenie mi u jakiego dostawcy kupić konto hostingowe na potrzeby strony www, stawianej dla Fundacji. Pytam, bo stronę stawiam w ramach wolontariatu i chcę dobrze doradzić - słowem nie wbić na minę jakościowo i cenowo.

 

Sama strona zostanie postawiona na Joomli 3.2.x.

W ciągu roku będą okresy/dni, w których fundacja będzie prowadzić kampanie informacyjne w mediach, przez co serwer dostanie więcej zapytań niż zwykle. W każdym razie nie będzie to wielki boom, bo same kampanie będą lokalne (woj. dolnosląskie).

 

Konto musi mieć minimum te 5 GB, bo kilka skrzynek mailowych dojdzie.

 

Szereg firm stosuje ograniczenia co do transferu danych i zużycia procka - nie ma zielonego pojęcia jakie pakiety wybrać, bo dotychczas korzystałem z hostingu u firm, które tych ograniczeń nie dawały - podawał nie będę, żeby tu nikomu reklamy nie robić.

 

Reasumując:

- jaka firmę rekomendujecie i jaki pakiet spełni wymagania opisane powyżej?

- budżet max to 300 zł netto/rok,

 

Jestem otwarty na odpowiedzi na priv.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie technicznie każdy hosting podoła temu zadaniu.

 

Zwróć może uwagę na takie aspekty, jak:

 

1. Legalność przetwarzania danych osobowych - dobrze wybrać firmę, gdzie Fundacja będzie mieć pisemną umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych, jeśli przewidziane są formularze kontaktowe, newslettery lub inne aktywności związane z danymi osobowymi. Jeśli nie jesteś pewien, czy tego potrzebujesz, rzuć okiem na uproszczony schemat tutaj: http://www.blink.pl/hosting/hosting-danych-osobowych/

2. Czas przechowywania backupów - fajnie, jakby był co najmniej 7 dni, im więcej tym lepiej.

3. Łatwość przywracania backupu - żeby samemu można było, bez pisania do BOK, backup przywracać.

4. Godziny, kiedy możesz liczyć na wsparcie w BOK. Czyli - czy w sobotę o 20:00 ktoś zareaguje na Twoje zgłoszenie gdyby coś poszło nie tak?

5. Możliwość bezpłatnego przetestowania hostingu. Warto przetestować zarówno sam serwer, panel, jak i np. czasy reakcji BOK.

 

Natomiast technicznie sama Joomla raczej uruchomi się na wszystkim współczesnym, większość hostingów posiada PHP i MySql w odpowiednich wersjach. Jeśli mogę coś doradzić technicznie, to jeszcze fajnie, jakby było do wyboru kilka wersji PHP, czasem teoretycznie jakiś plugin może nie działać w konkretnej wersji PHP.

 

Powodzenia w Twoim przedsięwzięciu i zadowolenia z wyboru firmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×