Skocz do zawartości
Gość thetox

Hasło do modemu dostawcy, jak uzyskać?

Polecane posty

Gość thetox
Mam w domu router i modem internetowy, modem to od dostawcy gdzie są w nim po ustawiane dane: modem to Prestige 660R-61C jest na hasło

Ale ciekawe czy bym uzyskał hasło dostępu do tego, tylko jak zapyta dostawca po co mi one to co ja mam powiedzieć?

Czy w takim modemie skoro jest hasło nałożone może być możliwość np zwiększenia prędkości łącza? I dla tego nie dają hasła?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzęt jest własnością dostawcy, to niby dlaczego miałby zezwolić na dostęp do jego panelu konfiguracyjnego? Tam nie przestawiasz prędkości łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie pamiętam czy zakładając internet płaciłem również za to urządzenie, bo internet mam już sporo lat u tego dostawcy, ale jak płaciłem to chyba powinien dać dostęp? Być może hasło jest tylko po to aby nie grzebać nie przestawić, mogę i nie mogę to zresetować, jak zresetuje hasło w tedy będzie 1234, bo już raz tak zrobiłem ale od razu nie miałem internetu, bo się przywróciło do ustawień fabrycznych i musiał gościu przyjechać i ustawić na nowo, i z powrotem jakieś tam hasło ustawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał z Twojego komputera wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zresetuje hasło w tedy będzie 1234, bo już raz tak zrobiłem ale od razu nie miałem internetu, bo się przywróciło do ustawień fabrycznych i musiał gościu przyjechać i ustawić na nowo, i z powrotem jakieś tam hasło ustawił.

 

No to już masz odpowiedź dlaczego nie powinieneś grzebać w tym urządzeniu.

 

Sprawdź czy płaciłeś. Poza tym merytorycznie uzasadnij konieczność otrzymania dostępu do urządzenia. Bo nie bardzo rozumiem po co Ci to. U nas klient nie ma wejścia na CPE i nie jest mu potrzebne. Nawet jeśli urządzenie jest klienta, to też nie ma dostępu do ustawień. Ponieważ NIE musi mieć tego dostępu. Tam nie ma nic dla klienta, co by musiał przestawić.

Korzystał z Twojego komputera wtedy?

A co to ma do rzeczy? Chyba nie sądzisz, że klikał zapamiętaj hasło w przeglądarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co chcesz tam grzebać, jeśli jest to modem to z niego wychodzi bezpośrednio twój adres IP na interfejs do którego podpinasz router, komputer czy cokolwiek ci się podoba.
Po to jest tam ustawione hasło, żeby żadne dziecko neo, taki kowalski kombinator jak ty albo inna niekompetentna osoba nie grzebała tam i nie trzeba było przyjeżdżać i naprawiać "bo ja myślałem, że sobie przyspieszę internet" albo "bo tak jakoś mi się tam grzebało".
To jest dla twojego dobra.
Co chcesz ustawiasz sobie na routerze, bo po to on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kasować za przyjazd 50 czy 100 zeta i delikwent szybko się uczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Własnie kasują 100zł za przyjazd nie uzasadniony bo przyszło takie pismo, pocztą ze za wezwanie konserwatora bezpodstawnie trza będzie zapłacić 100zł, ale nigdy wcześniej nie musiałem płacić, teraz jak bym wezwał to już na pewno bym musiał, bo zostało się po informowanym o tym pocztą.

 

Router to sobie sam dokupiłem aby np z laptopem czy telefonem można było się połączyć bez przewodowo.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.. czyli nie potrzebujesz grzebać w tym urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×