Skocz do zawartości
Raf_uk

Przeniesienie samej strony na VPS

Polecane posty

Witam serdecznie.

Najpierw opiszę po krótce moją sytuację

Serwer www i poczty

Konto duże w laohost.pl

Serwer vps

VPS Swap duży

Do niedawna wystarczał mi serwer www i poczty.Jednak obecny ruch i zastosowane skrypty obciążają go nadmiernie.

Chcę przenieść cały ruch www na vps (na vps mam zainstalowany virtualmin) poczta powinna zostać tam gdzie jest do tej pory.Jak tego dokonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienić w strefie DNS rekord A dla www.domena.pl oraz domena.pl. No i ewentualnie innych subdomen, które chcesz wrzucić na VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wszystko przenieść na serwer VPS (cały portal i pocztę) czy tylko portal ??

 

Jeśli to drugie to wystarczy że skopiujesz całą zawartość serwera A (aktualny wirtualny) na serwer B (serwer vps) potem dodasz domenę do panelu, zmienisz rekordy DNS na nowe i tyle, wszystko będzie działać na serwerze VPS. Przy przenoszeniu sprawdź czy Twoja strona korzysta z jakiejś bazy danych, jeśli tak to zaloguj się do klienta (np. phpmyadmin) zrób backup i wgraj ten backup na VPS'a następnie w pliku konfiguracyjnym wpisz nowy adres, login i hasło do bazy.

 

Nigdy nie korzystałem z virtualmin'a ale z tego co wiem jest bazowany na webminie, więc powinien posiadać wszystkie te rzeczy.

 

//edit :

 

Nie doczytałem, w takim razie jeśli poczta ma być na aktualnym serwerze wystarczy że zmienisz rekord A na adres serwera VPS, cały proces potrwa do 48 godzin.

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×