Skocz do zawartości
maaciek_

Pierwsza przygoda z serwerem

Polecane posty

Cześć!

Mam serwer, na którym chcę udostępniać swoim klientom przestrzeń na ich strony www. Wiem, jak skonfigurować serwer (vhost na apache). Jednak nie wiem, jak przekierować domenę na serwer (vhost zajmie się przekierowaniem domeny do odpowiedniego katalogu ze stroną). Domeny kupuję w firmie Biznes-Host.pl, a tam nie widzę nic takiego, co jest w nazwa.pl (przekierowanie na IP). Jest co prawda panel DNS, gdzie mogę podać serwer Master, ale nie jestem pewien, czy to o to chodzi. Proszę o porady, jak przekierować domenę na serwer, która kupiona jest w Biznes-Host.pl

 

 

Serwer jest fizycznie u mnie, wpięty w gigabitowe łącze ze stałym adresem IP, więc nie ma tu żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu DNS dla daje strefy dodajesz/zmieniasz rekord A wskazujący na Twoje IP, analogicznie z innymi rekordami.

 

Chyba, że chcesz postawić własny serwer DNS, ale to inna bajka i historia i przerost formy nad treścią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem tego, że najpierw trzeba dodać strefę master, a dopiero potem można edytować rekordy :) Dziwny ten system jest. Dzięki za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wszystko działa już jak powinno i wskazuje na odpowiedni serwer :) Została jeszcze tylko konfiguracja vhost, ale to jest najłatwiejsza rzecz.

 

Dzięki za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×