Skocz do zawartości
swietyyy

Serwer pod film full HD 1920x1080 25gb

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i zwracam się do was o radę, prośbę.

Temat serwerów i webhostingu jest mi kompletnie obcy ale dobrze, że jest takie miejsce jak to forum. Ale do rzeczy, poszukiwany serwer do umieszczenia na nim pliku video 1920x1080 o pojemności nie większej jak 25gb.

Czy jest szansa by takiej wielkości film odtwarzał się płynnie online ?

Jeżeli tak to jaki serwer i jaką kwotę trzeba na to przeznaczyć ?

I jeszcze jedna ważna sprawa dla mnie, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Ilość osób oglądających jednocześnie taki film. Są jakieś limity z tym związane ?

 

Za rady, propozycję serwerów, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup konto PRO na Vimeo.com i tam to wrzuć - to będzie najlepsze rozwiązanie :). No chyba, że celujesz w jakiegoś VPSa albo dedyka skonfigurowanego pod streaming.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładając że film trwa 2h i zajmuje 20GB to potrzebujesz łącza co najmniej 22Mb/s na każdego oglądającego żeby buforowało się na bieżąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładając że film trwa 2h i zajmuje 20GB to potrzebujesz łącza co najmniej 22Mb/s na każdego oglądającego żeby buforowało się na bieżąco...

Czyli dla szarego Kowalskiego, który chce taki film przyzwoicie oglądać jeszcze nie te czasy.

Szkoda :/

 

Co do vimeo mają też tam limity jeżeli chodzi o wielkości plików tak więc vimeo odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vimeo PRO to 20 GB rozszerzane co tydzień aż do 1 TB, brak limitu transferu i 1080p, tak więc pasuje jak najbardziej do Twojego opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vimeo PRO to 20 GB rozszerzane co tydzień aż do 1 TB, brak limitu transferu i 1080p, tak więc pasuje jak najbardziej do Twojego opisu.

Faktycznie dopiero teraz sprawdziłem i okazuje się, że masz rację.

Podziękować i temat do zamknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×