Skocz do zawartości
Pasenger

Kodowanie bazy mysql

Polecane posty

Niech zgadne.. "prawie" każda?

 

"prawie" - śmiem twierdzić, że 100% firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego przypadkiem nie ustawia się w momencie tworzenia bazy, a tylko domyślnie jest UTF-8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to:

 

"Baza MySQL działająca na serwerach home.pl jest przystosowana do obsługi języka polskiego (zestaw znaków iso-8859-2 [latin2]), umożliwiając np. sortowanie danych z uwzględnieniem polskich znaków. Pamiętaj, że bazy danych MySQL są domyślnie tworzone w kodowaniu iso-8859-2 (latin2), oczywiście możesz zmienić kodowanie bazy na dowolne inne np. "UTF8" (np. za pośrednictwem narzędzia phpmyadmin)."

 

i taką też mam bazę danych.

 

Problem jest taki ze jak w phpmyadmin wyeksportuje baze /nawet jesli rozdzielę oddzielnie strukture a poźniej dane/ tylko nie ma problemu z polskimi znakami na home.pl. gdy ją zaimportuje do nowej bazy. Na wszystkich innych serwerach wychodzą krzaczki...i kombinuję jak to obejść żeby nie poprawiać setek polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyy kodowanie UTF- 8 przecież też posiada polskie znaki. A jak masz krzaczki na takiej bazie to wystarczy mała zmiana w ustawieniach php skryptu i krzaczki znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza tylko zapisuje informacje. Sprawdź po imporcie w phpma czy nie widzisz krzaczków. Jak nie widzisz to wina w skrypcie/ustawieniach php, a nie mysqlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie z rok temu to Miłosz opieprzył za latynosa w bazie :D

 

Teraz chyba większość osób leci w utf-8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×