Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

PTS S.A. - kolejny oszuści

Polecane posty

Gość Kamikadze

Piszę tak głównie informacyjnie żebyście uważali i powiadomili starsze osoby w rodzinie żeby uważali na telefony z firmy PTS S.A., która podszywa się pod TP / Orange (mówią otwarcie że są z Orange) i załatwiają tańszy abonament bo firma się łączy z TP i abonament za 25zł dają a nie ponad 30 jak wcześniej.

 

Później przy zerwaniu z nimi umowy 490zł fakturka przychodzi a regulamin przy umowie jest taki że ja w okularach muszę używać lupy. W sumie to nigdy nie widziałem żeby drukarka mogła tak drobny druczek wydrukować :) 2 strony A4 regulaminu jakąś 3 czy 4 pisana :)

 

 

 

Przykład: http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/468179-pts-sa-odstapienie-kara-za-zerwanie-umowy.html

 

Dzisiaj moja babcia dostała fakturkę na 490zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pe Te eS eS A idzie dość łatwo pomylić z Te Pe eS A, zwłaszcza jak mówią szybko, niewyraźnie, niezrozumiale a po drugiej stronie siedzi starsza osoba której ma prawo to się pomylić. Do tego jeszcze jawnie wprowadzają w błąd poprzez podszywanie się pod innego operatora. Niestety ludzie starsi bardzo często nie są w stanie pokapować się o co dokładnie biega, zaoszczędzić dziś chce każdy, są bardzo często naiwni a złodzieje i kutasy to perfidnie wykorzystują.

 

Dobra rada jaką daję wszystkim seniorom w mojej rodzinie - żadnych ofert, żadnych zmian w regulaminie, macie dobrane odpowiednie abonamenty i pakiety i nie musicie nic zmieniać. Nie dawajcie sobie nic wciskać, jak wam jakiś natrętny typ ględzi to odkładacie słuchawkę. Jak podziękujecie i dalej wam ktoś jęczy to nie musicie się tłumaczyć i odkładacie słuchawkę.

 

Dzięki za ostrzeżenie, rozprowadzę info w rodzinie. Co do działań takich firm i co powinno się robić to moje zdanie znacie i nie będę się tu przypominał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz u nas też było mówione i jest nadal mówione nie wpuszczać nikogo za furtkę, nie otwierać i nie podpisywać takich umów, ale starsi ludzie to starsi ludzie :) Tym bardziej jak mówią że są obecnym operatorem to już wiesz... Jak masz telefon w Orange i ktoś mówi że jest z Orange a na umowie masz takim maczkiem napisane że ja ledwo dostrzegłem to niestety podpis nieunikniony. Szkoda że mnie w domu w tedy nie było bo bym powiedział żeby nie podpisywali... Ale cóż :)

 

 

Taka przestroga dla innych żeby uważali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tutaj jest sprawa dziwna bo Orange (już po podpisaniu umowy) powiedziało (podobno - nie było mnie przy tym) że po podpisaniu upoważnienia (które dostarczyli) oni załatwią wszystko że nie będzie trzeba nic płacić. Prawdopodobnie jutro bądź pojutrze trzeba będzie się przejść do Orange i powiedz. Jeżeli nie to się odwiedzi jakiegoś prawnika z sokolim wzrokiem żeby przeczytał ten regulamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest sprawa dziwna bo Orange (już po podpisaniu umowy) powiedziało (podobno - nie było mnie przy tym) że po podpisaniu upoważnienia (które dostarczyli) oni załatwią wszystko że nie będzie trzeba nic płacić. Prawdopodobnie jutro bądź pojutrze trzeba będzie się przejść do Orange i powiedz. Jeżeli nie to się odwiedzi jakiegoś prawnika z sokolim wzrokiem żeby przeczytał ten regulamin :)

 

To mi przypomina sytuację jakam iała miejsce parę lat temu z tele2 bodajrze. Też wydzwaniali i namawiali ludzien a przejście do nich po czym okazywało się zamiast taniej było drożej.

 

 

U mnie była taka sytuacja że parę miesięcy temu do mojej babci (86 lat) zadzownił telefon, miła pani zapytała się tylko czy babcia mieszka pod tym adresem i się rozłączyła. Trzy dni później pojawił się kurier z paczką na kwotę ponad 300 złotych. Paczka oczywiście nie została przyjęta a "miła" pani zaczęła wydzwaniać z groźbami że moja babcia naciągneła firme w której ona pracuje, bo zamówiła towar i nie przyjęła paczki. Od taka historyjka jak można wykorzystać bazę danych i wcisnąć cokolwiek klientowi bez podpisywania jakichkolwiek umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czekajcie, czy z tele2 nie było swego czasu wtopy że dzwonili ze Słowacji i robili ludzi w bambuko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga parę lat temu robiła o tym spory reportaż, na temat Tele2.

Emil, odezwij się na prywatny kontakt, postaramy się odstąpić od umowy - czas jest tu ponaglający!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawa jest w toku, ale pojawiły się pewne kwestie, które zainteresują ofiary przekrętu.

 

1. Po podpisaniu umowy (i przekroczeniu 10 dni) należy ja najszybciej iść do punktu Orange / TP lub skontaktować się telefonicznie i opisać problem. Przyślą w tedy upoważnienie że rozwiążą sprawę w Naszym imieniu.

 

2. Później przyjdzie fakturka na owe 490zł, które NIE PŁACIMY i nie martwimy się straszeniem o wpisie do KRD.

 

3. Można w tedy udać się do Orange z tymi dokumentami (w babci przypadku, babka podzwoniła) i powiedzą co dalej zrobić (dokładniej że trzeba wysłać pismo do tamtej firmy - powiedzą jak to napisać).

 

4. Czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnieść skargę do UOKiK też zalecam jeżeli budzą nasze wątpliwości kroki, które podejmuje któraś z firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze były, są i będą firmy które tak właśnie działają. Nie ma tu przed czym "przestrzegać" bo jak nie ta firma to następna, a jak nie następna to kolejna po niej. Prędzej spodobałoby mi się gdyby ktoś obeznany w temacie powiedział co można zrobić z takim fantem zamiast opisywać jak nazywa się i działa przykładowa firma X.

 

@HaPe, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×