Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
free00

dziwny problem

Polecane posty

Mam dziwny problem, otóź po wpisaniu adresu strony domena.com/test.php/(tutaj_cokolwiek) wyświetla się strona domena.com/test.php a powinien być błąd 404. Jest tak zawsze gdy dodam / po podstronie która faktycznie istnieje a po / mogę wpisywać głupoty a serwer i tak wyświetli stronię zamiast 404. Natomiast gdy wpiszę domena.com/cokolwiek i nie ma takiej podstrony to wtedy jest OK i zwraca błąd 404. Wie ktoś w czym tkwi problem?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jakiś nginx to zapomniałeś try_files i masz dość poważny bug security.

 

W innym przypadku problem jest identyczny, serwer WWW po prostu przekazuje wszystko po pliku .php jako AGRS zamiast sprawdzić czy ścieżka jest poprawna.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer to apache, nie za bardzo zrozumiałem ocb. Mógłbyś napisać coś więcej, gdzie szukać problemu? W pliku htaccess mam tylko przekierowanie wszystkiego na www .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie siedzę już tak głęboko w apache'u i nie pamiętam jakiej regułki się używało.

 

Anyway w nginxie jest to coś takiego:

 

 

try_files $uri =404;

 

Ta linijka sprawdza czy plik istnieje, w przeciwnym wypadku wyrzuca 404. Dopiero po takim sprawdzeniu nginx sprawdza czy plik jest .php i jak tak przekazuje do fpm'a.

 

Z tego co pamiętam apache ma to w defaulcie. W każdym razie szukać musisz albo w .htaccess albo w ustawieniach apache'a, nie php.

 

Ew. poszukaj w googlu po haśle "apache try_files". Może coś znajdziesz.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×