Skocz do zawartości
Gość ASKar

Ratowanie routera TD W8901G

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie, otrzymałem dziś używanego TP Linka, lecz jak właściciel mi oznajmił, jest uszkodzony soft i trzeba było by go w jakiś sposób wgrać, więc teraz pytanie jak ? :) Czytalem wiele artykułów , ale nadal nic nie rozumiem, nie chciałbym robić tego przez RS232 bo nie mam możliwości tego podpięcia, ale słyszałem że jest metoda na serwer TFTP, czy ktoś potrafiłby mi to dokladnie wytłumaczyć, jak głupiemu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten model pozwala na reanimacje po tftp? Bo jakoś nie mogę tego znaleźć. Z tego co widze, to metoda z rsem jest bardziej serwisowa niż domowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Tak, tyle że on dawno jest po upływie gwarancji, leżał sobie w szafie, wiec go przygarnąłem i próbuję coś z nim zrobić ;) Nie wiem czy jest warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli ma TFTP i w trybie serwisowym nasłuchuje, to pewnie na standardowym IP. Sprawdź czy odpowiada na ping/arping. Pobierasz sobie klienta tftp i mniej więcej: tftp -i tutajiprouterka put plikfirmware.bin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. Przed operacją wykonaj mu reset do defaultowych, tak dla zasady. No i czy to ip odpowiada na ping?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Hmm, ten router chyba nie reaguje na ping, zapomniałem wcześniej rozłączyć się z siecią WiFi i udało mi sie uzyskać ping, ale nie do tego co trzeba... Gdy teraz wysyłam ping do urządzenia w trybie bez żadnego dostępu do sieci on nie odpowiada... Nie reaguje na żaden restart, jedyna oznaka życia tego routera to dioda POWER, która świeci sie cały czas, a po za tym nic innego się nie dzieje.

 

 

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo możesz go wykorzystać jako podstawka do kawy ;)

 

Lepsze są HDD :)

 

A jak podłączysz się pod ethernet to świeci się dioda ethernet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Nie, właśnie nie świeci sie, jak pisałem; jego jedyną oznaką życia jest dioda power, po podłączeniu czegokolwiek pod ETH czy lącze ADSL (rj11) nic sie nie dzieje, nadal świeci sie dioda POWER.

 

PS, W obudowę można wsadzić dysk twardy 2,5 cala, niezła obudowa dla niego :D

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikłe szanse, że sam coś z nim zdziałasz, podobnie jak Miłosz sądzę, że spalony.

 

Możesz co najwyżej przyciskiem zresetować do fabrycznych, a jak nic to podstawka pod kawę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Właśnie reset po przytrzymaniu przez 10 sekund nic nie daje... Trudno.

 

Ślicznie dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×