Skocz do zawartości
Gość ASKar

Który z tych wybrać?

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie, dziś borykam sie z problemem, który polega na wyborze odpowiedniego i w miarę dobrego Laptopa do przeglądania internetu, do suchania muzyki, oglądania filmów i ogólnie domowych czynności.

 

Ktory z poniższych urządzeń wybrałbyś Ty? i dlaczego? :)

 

@1

http://allegro.pl/laptop-asus-u82u-2x1-65ghz-radeon-1-6kg-6h-torba-i3366264862.html

@2

http://allegro.pl/renomowany-dell-15r-3520-b820-4gb-320gb-hdmi-bt-i3359644581.html

 

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Popatrz jeszcze na Lenovo. Ostatnio bardzo się poprawili i bardzo fajne lapki wypuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem swoje opinie w zupełnie inny sposób.

 

Czytałem o tym, że Asus wytrzymał 5 minut na kuchence gazowej (włączonej oczywiście), bo ktoś zapomniał (musi być dobry gośc swoją drogą) go wziąć. 1/3 obudowy z dołu się stopiła, a laptop dalej działał. Co ciekawe, Asus za takie coś wymienił mu laptop na nowy. Za to, że ich laptop jak widać nie jest taki beznadziejny lubię ogólnie tego producenta.

 

Lenovo ma brat - laptopy robią dobre, a w niskiej cenie. Z tego co zauważyłem, to mają dość słabe głośniki, np. mój stary HP Pavilion DV6 1220so gra dużo lepiej, niż lenovo sprzed 2-3 lat (niby ten mój ma jakiś system nagłośnienia lepszy, ale nie wiem, czy to nie jest tylko napis i naklejka dla zmyły).

 

Dell - takie laptopy sprzedają razem z internetem w Orange, dlatego nie polecam tej firmy. Pozatym, większość ich laptopów ma jakiś dziwny design (zaokrąglone za bardzo, mała klawiatura itp.), co mi nie przypada do gustu, aczkolwiek ja mam dośc specyficzny.

 

Zaraz znajdzie się jakiś, kto mnie skrytykuje za takie bezpodstawne opinie, więc od razu piszę: nie bierz ich pod uwagę tak, jak tych osób, co mają duże doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Na chwilę pozostaję przy ASUSie lub też Lenovo, ślicznie dziękuję za poświęcony mi czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz wydajności w znośnej cenie to bierz Lenovo z serii Y, jeśli zależy Ci bardziej na solidności, bierz cegłę z serii G - laptopy zaczepno-obronne, można używać np. zamiast tłuczka do mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie posiadam laptopa asus'a, ale posiadam ich netbooka (konkretniej eee 1225b) i nie mogę zarzucić mu żadnej awaryjności. Wg. mnie marka jest dobra i jeśli miałbym wybierać pomiędzy nim, a dellem to brałbym asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Archi dałeś mi super pomysł na eee 1225b - na moje wymagania nie jest zły, ale d.v mi dał świetny pomysł na Lenovo 59-350853 X. Sam już nie wiem co z tego wszystkiego wybrać :D

 

Ps. Budżet to jedynie 1200 zł :)

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi on głównie był potrzebny do terminala, internetu, muzyki, jakiś prac na studia od czasu do czasu no i na wykłady, żeby nie umrzeć z nudy ;). Ma "dedykowanego" radka 6320 z tego co pamiętam (razem z epu) więc można też bez problemu pyknąć w jakieś mniej wymagające gry, stare dobre tytuły, a nawet te dość nowe o niskich wymaganiach.

 

Dla mnie jest on perfekcyjny z powodu wagi, rozmiarów (wielkości książki) i pracy baterii (ok. 3h grania/ciągłego używania, do 6-7h pisania czy mniejszej aktywności).

 

Ja od siebie go serdecznie polecam, ale trzeba pamiętać, że jest to netbook i jeśli chodzi o wydajność to będzie gorszy od laptopów proponowanych wyżej.

 

Jeśli nie potrzebujesz zbytniej wydajności - ręczę za niego, że Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Postanowiłem że jednak wybiorę Lenovo, myślę że to jest odpowiedni wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze zrobiłeś wybierając Lenovo :) Asus nie robi złych laptopów, ale te od Lenovo wydają mi się dużo bardziej solidne. Poza tym, Lenovo ma bardzo dobre wsparcie techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×