Skocz do zawartości
Miku

Potrzebna pomoc

Polecane posty

Witam. Mam mały dylemat otóż prowadze kilka stron, każda z nich jest na osobnym hostingu W1GB (linuxpl.com) i chciał bym je przeniesc do innej firmy aby wszystko było na jednym serwerze. Powodów jest kilka, ale głowny już podałem i do tego nie satysfakcjonuje mnie linuxpl, znaczy w zasadzie nie ma tragedi ale czesto strony nie chodza przez jakis czas i wolno sie otwieraja.

 

Teraz powiem jakie strony planuje dac na serwer. Mam 3 strony wizytówki (sam html i css) każda ma max 200 odwiedzin na dzień. Blog WP + forum odwiedzin = 500/dzien. Strona klanu tez na WP+ forum = max 100 Oprócz tego planuje jeszcze założyć 2 strony.

 

No i co byscie mi polecili? Hosting? Czy może VPS? Konkretne przyklady bym prosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nie będę wymieniał firm bo zaraz zaczną się o Ciebie bić, ale stricte technicznie proponuje VPS'a. Masz wszystko w jednym miejscu, na jednym serwerze i masz nad tym tak jakby pełną kontrolę. Shared to shared, VPS to VPS. Zbyt dużych wymogów nie masz toteż jeśli chodzi i samą technologię nie ma to znaczenia czy będzie shared czy vps, ale jeśli rzeczywiście wszystko chcesz trzymać u jednej firmy to najlepiej by było jeszcze na jednym VPS'ie. Wtedy masz bardzo łatwy i szybki dostęp do wszystkich swoich stron i w pełni nimi zarządzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem że chyba bede musiał VPS wziąśc a teraz jak juz bym brał VPS i miał własne IP to czy można na nim postawić serwer TS3 (40-50 slotów) ? I jakie parametry taki vps by musiał mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Móc można, co do parametrów to ciężko coś powiedzieć, ale jakaś dość tania oferta z 2 GHz i 512/1024 ramu będzie dobra na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok Archi thx za pomoc :) I jeszcze jak byś mógł powiedzieć jaki limit transferu minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę sobie z dwoma serwerami dedykowanymi to myśle że i z tym sobie powinienem poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rx / tx / total / estimated
eth0:
Jun '13 162.33 GiB / 365.60 GiB / 527.92 GiB

 

Przy 150 userach na TS'ie średnio. Także licz minimum takie 0,5 TB miesięcznie razem ze swoimi stronkami, a najlepiej 1 TB.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×