Skocz do zawartości
ruffpl

Pierwsza strona internetowa z domeną .com

Polecane posty

Witam. Jestem nowy na forum i jestem również początkujący w sprawach sieciowych i tworzeniu stron :) .

Chcialbym założyć swoję pierwszą stronę internetową z domeną .com na okres kilku lat. Posiadam 4 dyskowy serwer domowy synology na ktorym chciałbym przechowywać wszystkie dane/ mogę na nim zainstalować pakiety min. Joomla. Serwer jest zarejestrowany na dyndns a hosting mam w xn.pl aby mieć dostęp do serwera przez stronę www jak jestem poza domem.

Teraz mam kilka pytań.

Gdzie byłoby najtaniej? Na najtanszedomeny.pl 1 rok kosztuje 35zł. Czy kolejne będą w tej samej cenie, czy droższe/ może spróbować gdzie indziej w jakiejś promocji np.5 lat? Czy oprocz domeny potrzebuję rownież nowy hosting czy wystarczy ten co mam?

Edytowano przez ruffpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuję nowy hosting i domenę.

Co myślicie o www.wix.com? Można tam stworzyć własną stronę internetową z darmowym hostingiem i podpiąć domenę .com.

Edytowano przez ruffpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wix oferuje ci jedynie edycję gotowych szablonów, nie będziesz mógł wgrać swoich własnych plików, white-labelingu też raczej nie uświadczysz. Co nie znaczy że jesli potrzebujesz strony internetowej a nie potrafisz ogarnąć wgrywania stron, hosting z takim website builderem jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Biznes-Host.pl

 

Przy użyciu kodów z mojej stopki otrzymasz 25% rabatu na usługę, dodatkowo domeny również maja za nie wygórowane ceny...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy warto inwestować w tą firmą, w której nie mamy pewności i zielonego pojęcia o niej? Co się stanie, jeżeli firma przestanie świadczyć usługo z dnia na dzień i zostaniesz na lodzie? Poczekaj, nazbieraj troszkę więcej złotówek i zastanów się nad firmą progreso.pl

Jestem również do Twojej dyspozycji, przy oprowadzeniu w szeregi progreso :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czy warto inwestować w tą firmą, w której nie mamy pewności i zielonego pojęcia o niej? Co się stanie, jeżeli firma przestanie świadczyć usługo z dnia na dzień i zostaniesz na lodzie? Poczekaj, nazbieraj troszkę więcej złotówek i zastanów się nad firmą progreso.pl

Jestem również do Twojej dyspozycji, przy oprowadzeniu w szeregi progreso :)

 

Ale o którą firmę ci chodzi o biznes-host z postu wcześniej czy najtanszedomeny.pl?

 

Ta pierwsza jest dość długo na rynku i wątpię żeby tak z dnia na dzień zniknęła. Ta druga? Hmmm...

 

 

Jak sobie wejdziesz w whois: http://whois.serwerstatus.pl/najtanszedomeny.pl zobaczysz że strona stoi na nsach, futurehost.

 

Wchodząc na stronę najtanszedomeny.pl > kontakt zobaczysz coś takiego:

 

Najtańsze-Domeny.pl jest marką firmy Bright Group Sp. z o.o.

Bright Group Sp. z o.o.

Plac Wolności 12

35-073 Rzeszów

NIP: 602-01-18-848

REGON: 180609098

KRS: 0000368717

 

 

 

Natomiast wchodząc na stronę futurehost.pl > kontakt ujrzysz:

Futurehost jest marką firmy

Bright Group Sp. z o.o.

Bright Group Sp. z o.o.

Plac Wolności 12

35-073 Rzeszów

NIP: 602-01-18-848

REGON: 180609098

KRS: 0000368717

 

 

 

 

Sądząc po Twoim loginie można oczekiwać trochę więcej rzetelności jeżeli chodzi o domeny tym bardziej że jest ona rejestrowana na konkretną osobę a nie na rejestratora (no chyba że krzak).

Jeżeli usługodawca się zwinie (reseller) to i tak domena będzie działała dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto inwestować w tą firmą, w której nie mamy pewności i zielonego pojęcia o niej? Co się stanie, jeżeli firma przestanie świadczyć usługo z dnia na dzień i zostaniesz na lodzie? Poczekaj, nazbieraj troszkę więcej złotówek i zastanów się nad firmą progreso.pl

Jestem również do Twojej dyspozycji, przy oprowadzeniu w szeregi progreso :)

 

 

Sądząc po Twoim loginie można oczekiwać trochę więcej rzetelności jeżeli chodzi o domeny tym bardziej że jest ona rejestrowana na konkretną osobę a nie na rejestratora (no chyba że krzak).

Jeżeli usługodawca się zwinie (reseller) to i tak domena będzie działała dalej.

 

Ludzie zakładają fora o czymś o czym nie mają zielonego pojęcia......

zresztą sezon wakacji wkrótce się zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi o firmę wix.com - bardzo mało znana firma, dlatego odradzam zakupów.

 

@Kamikadze Tak wiem, powyżej wymienione dwie firmy, usługi świadczą jest dość długi okres, czyli mają już zaufanych klientów i to nie w dziesiątkach, a może i nawet setkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia potrafią trochę użyć transferu i miejsca, download jeśli taki przewidujesz także, tu niestety nie zawsze da się oszczędzić.

 

Nie wiem czy w Twoim budżecie, ale te pakiety często klienci biorą pod portfolio:

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=probusiness_cp

 

Ewentualnie coś z tańszej opcji:

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=kontawww

 

Przy opłacie na rok otrzymujesz darmową domenę PL lub w serwerach PRO zamiennie domenę PL lub COM lub EU.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×