Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karamy24

Jaki VPS pod 512 slotów TS'a?

Polecane posty

Witam. Chciałbym dowiedzieć się jakie parametry sprzętowe i łącza VPS'a niezbędne są do utrzymania serwera Team Speak 3 - slotów : 512, bądź kilku mniejszych o łącznej sumie 512 slotów.

 

 

Można liczyć pełne obciążenie VPS'a, czyli zajęte 512 slotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Łącze tylko i wyłącznie to powinno Cię interesować :)

Transfer jak i przepustowość minimalna na serwerze jaka będzie. Podejrzewam że minimum 1TB transferu / mc ci zejdzie przy średnim użytkowaniu serwera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - czyli myślę, że przy maksymalnym użytkowaniu serwera i maksymalnej jakości wyjdzie około 5 TB transferu, ale jakie minimalne parametry takowy VPS winien mieć? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się zainteresuj ochroną anty-ddos, bo uwierz mi, że już w przypadku 100+ osób będziesz miał nieproszonych gości na głowie ;).

 

Co do samych wymagań TS'a to schodzi ok. 10 megabitów na 100 userów, czyli do 50 na 500. Transfer mniej więcej też 1 TB na 100 userów na miesiąc, ale to już jest absolutne maximum z zapasem - zależy od rozmieszczenia userów, możesz liczyć połowę (czyli 0,5 TB na 100 userów).

 

Moich 200 userów zużywa w godzinach szczytu połowę thread'a (jednego z czterech) z Intel Atoma N2800 1.8 GHz, więc mogę wnioskować, że jakiś i7 3.0 ghz bez problemu pociągnie na 1 threadzie 500 userów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi - pod względem anty-ddos już jest wszystko jak trzeba ; )

 

Trzeba mi tylko konkretnych informacji względem procesora / ram'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@Archi, chyba 50 slotowy zapełniony do połowy :)

TS 512 slotów zajmuje <1 GB RAMu + zużywa straszne ilości łącza - o ile oczywiście jest całkowicie pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi, chyba 50 slotowy zapełniony do połowy :)

TS 512 slotów zajmuje <1 GB RAMu + zużywa straszne ilości łącza - o ile oczywiście jest całkowicie pełny.

 

Chyba jednak 512-slotowy z zapełnionymi 150-200 ;). Po 20 dniach uptime'u serwer zużywa 1.5% ramu z 2 GB, co nam daje 30 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Dobra, słyszałem i widziałem coś innego :) Nie chcę się sprzeczać :>

Ale i tak radziłbym wziąć więcej RAM :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosiłbym o rzetelną informacje. Myślę, że przydałaby się taka wiedza wielu użytkownikom oraz młodym firmom ; )

 

Możecie jakieś parametry podać? Może wpływ na to miało zastosowanie samego sprzętu, i ew. sposobu wirtualizacji ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosiłbym o rzetelną informacje. Myślę, że przydałaby się taka wiedza wielu użytkownikom oraz młodym firmom ; )

 

Możecie jakieś parametry podać? Może wpływ na to miało zastosowanie samego sprzętu, i ew. sposobu wirtualizacji ; )

 

Ale jakie ty chcesz dodatkowe informacje? Podałem Ci na tacy ilu mam userów, jak stoi transfer, zużycie łącza, procesor i ram. Czego jeszcze oczekujesz? Że ci zrobię magiczny wykres zużycia każdego procesora w stosunku do ilości userów?

 

@l3szcz

wuhatee.png

Jeśli mi nadal nie wierzysz mogę Ci zrobić drugiego screena wieczorem, gdy ludzi będzie więcej. Nie ma jakiegokolwiek problemu ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi, ja wierzę - to bardziej dla innych, którzy chcieliby konkretnego uzasadnienia ; )

Domyślam się, że nie tylko ja poszukiwałem tutaj takiej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zobacz www.vpe.me masz VPS'a z darmo :P

 

A próbowałeś zamówić? U mnie się nie da ŻADNEGO z ich serwerów zamówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mnie i tak darmowe rozwiązania nie interesują względem VPSów ; )

 

Chcę zapłacić i wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobacz server4web.pl kiedys tam mialem vps kupilem go w promocji 50zl za 3 miesiace.

Dysk: 30gb

Ram: 2GB

Procesor: 2GHz

A teraz nie wiem jak tam z jakoscia tej firmy.

Edytowano przez rieju (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×