Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MKevas

Server VPS na rozpoczęcie biznesu

Polecane posty

Większość systemów multi-user ma po prostu dodatkową kolumnę rozróżniającą "właściciela" a nie n-niepotrzebnych baz danych. A bezpieczeństwo mnogości baz i tak będzie zerowe, bo musisz mieć użytkownika mającego uprawnienia CREATE DATABASE ;)

 

Wierz mi, gdyby się dało to dałbym czaty do jednej bazy. Jednak każdy czat wymaga osobnej bazy, tu nie chodzi o bezpieczeństwo lecz o wygode i przejrzystość.

 

To nie czat na stronie www lecz na mumerze gadu-gadu. Skrypt musze pisać wg. zasad biblioteki BotAPI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, gdyby się dało to dałbym czaty do jednej bazy. Jednak każdy czat wymaga osobnej bazy, tu nie chodzi o bezpieczeństwo lecz o wygode i przejrzystość.

 

To nie czat na stronie www lecz na mumerze gadu-gadu. Skrypt musze pisać wg. zasad biblioteki BotAPI.

 

 

BotAPI nie narzuca jak ma być zbudowana Twoja baza danych.

No i nie widzę różnicy czy to baza będzie identyfikowana jakimś prefixem czy tabele w jednej bazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem gdyby baza Czatu wymagała 1-2 tabele to można by było zrobić na różne prefixy bazy. Jednak baza jednego czatu to około 25 tabel.

 

Na upartego możnaby było to powciskać do 1 bazy, tylko zadam pytanie: Który administrator by wchodził do takiej bazy by coś w nie dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Który administrator by wchodził do takiej bazy by coś w nie dodać?

A który to administrator wchodzi "do bazy" żeby wykonywać jakieś operacje inne niż aktualizacja jej schematu?

Przecież od tego jest "panel administracyjny". No i wyobrażasz sobie, co się stanie, jak zechce ci się dodać do tej bazy jakąś nową kolumnę na nowy ficzer wymyślony w przyszłości... Też będziesz przez phpMyAdmin wchodził w każdą bazę i klikał?

 

 

Owszem gdyby baza Czatu wymagała 1-2 tabele to można by było zrobić na różne prefixy bazy.

Ja nie mówię o prefiksach tabel (bo to też karkołomne i jak masz robić via prefiksy tabel to faktycznie lepiej osobne bazy),

ale o strukturze tabel zawierające każda pole bot_id identyfikujące danego bota. Będzie ci wbrew pozorom znacznie łatwiej,

bo na hostingu współdzielonym nie uzyskasz uprawnienia do poleceń CREATE TABLE i GRANT PRIVLEGES.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem gdyby baza Czatu wymagała 1-2 tabele to można by było zrobić na różne prefixy bazy. Jednak baza jednego czatu to około 25 tabel.

 

To już masz założenie, które z punktu widzenia projektowego jest błędne. Masz jakiś sensowny argument, którym uzasadnisz dlaczego chcesz to rozbijać na wiele baz danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyguglaj może takie hasło "normalizacja baz danych" - powinno ci to pomóc uzyskać optymalną strukturę tabel.

Dlaczego do każdego bota nie miałby robić oddzielnej bazy danych? Domyślam się, że każdy ten bot będzie pełnił inną funkcję i nie będzie ich "płynnie" przybywać i znikać - że ilość będzie ta sama (no chyba że wpadnie na pomysł stworzenia kolejnego bota) więc nawet nie będzie musiał tworzyć i usuwać baz z poziomu - nie wiem czy mogę to tak okreslić - bota, tylko utworzy odpowiednia ich ilość podczas instalacji swojego tworu i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc wszystkich serdecznie witam. :)

 

Czaty GG prowadzę już od roku więc mogę coś na ten temat powiedzieć...

1. Dlaczego kazdy czat to osobna baza? Z tego podowu, że niektorzy administratoży w zamian za pewną opłatę udostępniają dostęp do bazy. W dodatku osoby, ktore tworzą czaty raczej nie są profesjonalistami i zdaża się że jakiś fałszywy rekord wpada do bazy i trzeba zlokalizować błąd, co się stało. Oczywiście za pomocą phpMyAdmin. Z tąd potrzebna ta wygoda.

2. Dlaczego vps.? Czaty GG generują tzn. sztuczny ruch. Kazda jedna wiadomość na czat = przeładowanie skryptu. Na jednym czacie w gidzinach szczytu może zostać wysłane nawet 500 wiadomości na minutę (a moze nawet więcej). W dodatku gdy chcemy założyć sieć czatów. Czaty, przy zwyklej wiadomosci nie generują zbyt dużego obciążenia (około 10 zapytań do MySQL), mówię oczywiście o zoptymalizowanym czacie, ale zdażają się naprawde kolosy.

Czaty GG wyłapią każdy jeden zamuł serwera.

 

3. Co do tego ze 25 tabel to duzo to się zgodzę. Pojedyncze dane lepiej trzymac w zserializowanej tablicy lub pliku niż w bazie.

 

Z takimi wymaganiami ciężko znaleźć dobry, i opłacalny serwer. Znacznie wygodniej, i taniej jest kupić serwer VPS. Nikt Ci go nie zmuli(oprocz oczywiście siebie). Poza tym hostingi wcale chętnie nie przyjmują czatow GG. Przykład: proserwer.pl który zbanował ip GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×