Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Konstruktor

Budżetowy VPS dla www

Polecane posty

Gość Konstruktor

Szukam budżetowego VPS-a dla www, z możliwością rozbudowy, lub przejścia w późniejszym czasie na dedyka, jako kontynuacja usługi.

 

Wymagania co do VPS-a:

 

  • lokalizacja Polska,
  • cena maks. 200 złotych na rok,
  • transfer miesięczny min 100 giga,
  • procesor min, gwarantowane 1 rdzeń 1 GHz,
  • pamięć gwarantowane 512 MB,
  • kopia zapasowa co 24h,
  • z wysokim sla,
  • gwarantowane łącze 20mbps,
  • w firmie która dba o to by jakiś psychopata nie zajeżdżał matki,
  • supportem który jest na prawdę 24/7 a nie tylko na papierze. Nie korzystam z pomocy supportu zbyt często ale dobrze by było jak by można było liczyć na odpowiedź lub pomoc wieczorem lub w weekend.

 

W związku z tym że to moja pierwsza przygoda z VPS-em miło by było jak by firma oferowała pełną konfigurację serwera oczywiście odpłatnie, lub nieodpłatnie podstawowe ustawienia. Nie jest to wymogiem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Skoro BH już polecone to ja ci polecę usługi firmy hitme a dokładnie http://budgetvps.pl

 

Korzystałem ponad rok czasu i nie miałem większych problemów. Teraz przeszedłem na specjalny serwer z oferty hitme.net.pl (ta sama firma).

 

 

Jednak skoro wymagasz wysokiego SLA, supportu 24/7 itp. to trochę budżet mały. Ale jeżeli szukasz naprawdę dobrego VPSa nie budżetówki to polecam usługi firmy https://globalnetwork.pl

 

Bardzo dobry kontakt i wysoka jakość usług (bardzo sobie cenię VPSa od nich).

 

 

Ale najlepiej skontaktuj się na bok@globalnetwork.pl i poproś może o coś indywidualnego w Twoim budżecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo SLDC.pl :) Mam u nich serwer od 154dni, 100% uptime. Świadczą usługi na wysokim poziomie, jednak support trochę wolno reaguje, ale tylko 2 razy do nich pisałem o korekcję f-vat, później już nie było potrzeby.

 

Ponadto oferują 14-dniowy okres testowy za free. Naprawdę warto przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo SLDC.pl :) Mam u nich serwer od 154dni, 100% uptime. Świadczą usługi na wysokim poziomie, jednak support trochę wolno reaguje, ale tylko 2 razy do nich pisałem o korekcję f-vat, później już nie było potrzeby.

 

Ponadto oferują 14-dniowy okres testowy za free. Naprawdę warto przetestować.

 

Wydaje mi się, żę w host is down było w ostatnim pół roku co najmniej kilka problemów, które sprawiają że te 100% uptime to bullshit ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, żę w host is down było w ostatnim pół roku co najmniej kilka problemów, które sprawiają że te 100% uptime to bullshit ;)

Skoro uważasz, że firma trzyma wszystkich klientów na jednej maszynie to możesz sobie tak myśleć :) Od 154 dni nie odnotowałem padu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, żę w host is down było w ostatnim pół roku co najmniej kilka problemów, które sprawiają że te 100% uptime to bullshit ;)

 

Skoro uważasz, że firma trzyma wszystkich klientów na jednej maszynie to możesz sobie tak myśleć :) Od 154 dni nie odnotowałem padu.

 

Prawda jest taka że sam uptime serwera nie jest wyznacznikiem jakości usług firmy - bo co z tego że VPS ma uptime xxx dni skoro

- co x dni jest awaria łącza lub każdy ddos jest bardzo odczuwalny

- co x dni odczuwa się duży overselling ( brakuje ramu/dysku /....)

- support odpisuje w ciągu x dni roboczych

- .....

 

Nie mam tu na myśli którejkolwiek firmy, tylko zanim ktoś zacznie pisać "firma x jest super bo ma uptime 200 dni" niech pamięta o pozostałych sprawach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że sam uptime serwera nie jest wyznacznikiem jakości usług firmy - bo co z tego że VPS ma uptime xxx dni skoro

- co x dni jest awaria łącza lub każdy ddos jest bardzo odczuwalny

- co x dni odczuwa się duży overselling ( brakuje ramu/dysku /....)

- support odpisuje w ciągu x dni roboczych

- .....

 

Nie mam tu na myśli którejkolwiek firmy, tylko zanim ktoś zacznie pisać "firma x jest super bo ma uptime 200 dni" niech pamięta o pozostałych sprawach ;)

Czytałeś w ogóle mój post? Monitoruję swój serwer z zewnątrz i tam także jest 100%, wszystko działa. Serwer działa prawidłowo, nie jest przeciążony, nie odczuwam żadnego oversellingu. Coś jeszcze ? Skoro polecam to znaczy, że jestem zadowolony z usługi. Nie wiem jak to jest u was, ale zaczynam się niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Teraz jeszcze pytanie która wirtualizacja lepsza openvz czy xen. Znalazłem taką ofertę link ale nie wiem czy zmieszczę się z bazą i skryptem w pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Xen jest lepszy bo jest pełna wirtualizacją, ale jest droższy. Możesz wziąć sobie najtańszy a później w panelu zrobić upgrade do wyższego pakietu (widziałem taką opcję) lub indywidualnie dokupić np. ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś w ogóle mój post? Monitoruję swój serwer z zewnątrz i tam także jest 100%, wszystko działa. Serwer działa prawidłowo, nie jest przeciążony, nie odczuwam żadnego oversellingu. Coś jeszcze ? Skoro polecam to znaczy, że jestem zadowolony z usługi. Nie wiem jak to jest u was, ale zaczynam się niepokoić.

 

Nie mój cyrk i nie moje małpy, więc nie będę wnikał w ten 100% uptime.

 

U Nas z tego co kojarze to nie masz usługi, więc nie masz się co niepokoić - zresztą nasze usługi mają się świetnie zarówno jeśli chodzi o serwery jak i łącze - w końcu czuwa nad tym cały sztab ludzi ;)

Przykładowo Szymona VPS: http://magicts.pl/monitor/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mój cyrk i nie moje małpy, więc nie będę wnikał w ten 100% uptime.

 

U Nas z tego co kojarze to nie masz usługi, więc nie masz się co niepokoić - zresztą nasze usługi mają się świetnie zarówno jeśli chodzi o serwery jak i łącze - w końcu czuwa nad tym cały sztab ludzi ;)

Przykładowo Szymona VPS: http://magicts.pl/monitor/

No super, ale co twoje posty wnosza do tematu? polecilem usluge, a ty na sile probujesz mnie przegadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam biznes-host.pl. Mają ciekawe promocje :)

Nie wiem, czy takie rozwiązanie można nazwać budżetowym :) Źle to się kojarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie mój cyrk i nie moje małpy, więc nie będę wnikał w ten 100% uptime.

 

U Nas z tego co kojarze to nie masz usługi, więc nie masz się co niepokoić - zresztą nasze usługi mają się świetnie zarówno jeśli chodzi o serwery jak i łącze - w końcu czuwa nad tym cały sztab ludzi ;)

Przykładowo Szymona VPS: http://magicts.pl/monitor/

 

 

http://public.serwerstatus.pl/index.php?id=455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×