Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
peres.pro

Kilka pytań przy pierwszej konfiguracją squirrelmail

Polecane posty

Witajcie, dziś po raz pierwszy podjąłem się instalacji i konfiguracji serwera pocztowego, zainstalowałem więc squrrelmaila i dovecot'a.

 

Utworzyłem sobie poprzez iscponfig konto mailowe admin@lanceq.pl i z panelu squirrelmaila odbieranie wiadomości działa, niestety przy wysyłaniu wiadomości z panelu squirrelmaila pokazuje się następujący komunikat:

 

7UGx9b8.jpg

 

1.Jak naprawić powyższy problem?

2. Jak mógłbym zrobić coś takiego, że dodam sobie konto admin@lanceq.pl do thunderbirda i będę wysyłał i odbierał maile właśnie z tego program?

3. Gdzie mogę skonfigurować aby funkcja mail() działa poprawnie na moim serwerze?

 

 

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

1. To nie jest problem klienta pocztowego a zapewne braku RevDNS i google bierze go za spam.

2. Musisz sobie skonfigurować IMAP/POP3 i ewentualnie jakiś SSL

3. Jaki jest problem? Bo wystarczy sama instalacja postfixa praktycznie i php5 aby działała funkcja mail(). Możliwe że masz jakiś błąd składni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można trochę więcej ogólnych informacji o revdns? I czy można podpisać 2 domeny do jednego IP przy revdns?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

revDNS ustawia ci dostawca usługi lub udostępnia taką opcję w panelu. Możesz ustawić i 10000 domen na 1 IP i 1 RevDNS. Ustaw sobie RevDNS tak jak masz nazwę serwera, w Twoim przypadku może to być s1.lanceq.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×