Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kremuwa

Subdomeny dodane do DirectAdmin jak domeny główne

Polecane posty

Wykonuję usługi związane z tworzeniem i utrzymywaniem stron internetowych. Jeden z moich zleceniodawców ma VPSa Managed. Wcześniej (zanim ja podjąłem z nim współpracę), jakaś firma zajmowała się jego stronami. W tej chwili posiada on jedną domenę główną (domena.pl) i 3 "subdomeny":

- blog.domena.pl

- forum.domena.pl

- katalog.domena.pl

 

Wszystko byłoby w porządku, tylko że w panelu DirectAdmin każda z owych subdomen widnieje jako osobna domena (znajduje się w spisie domen razem z domeną główną). Co więcej, gdy wejdę w "zarządzanie subdomenami" dla domeny głównej, moim oczom ukazuje się pusta tabela - subdomen nie ma.

 

Do tej pory myślałem, że domenę główną (np. moja-stronka.pl) dodajemy w opcji "zarządzanie domenami" całego konta, natomiast subdomeny w "zarządzaniu subdomenami" dla konkretnej domeny...

 

Czy taka różnica w konfiguracji (sub)domen, którą zastałem na serwerze, ma jakieś znaczenie? Czy powinienem to zmieniać? Może odbija się to pozytywnie/negatywnie na SEO, a ja o tym nie wiem?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze. Po prostu klient dodał te subdomeny jak samodzielne domeny. Możesz dodać kolejną w -> Dodaj następną domenę w postaci "subdomena.domena.pl" lub w -> Zarządzaniu subdomenami jako "subdomena" w "domena.pl".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Różnica jest tylko w strukturze katalogów na serwerze. Subdomeny mają swoje katalogi na tym samym poziomie co domena główna, zamiast w katalogu domeny głównej jak to jest domyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×