Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Program

Polecane posty

Gość

Pytanie na dziś: jak napisać program komputerowy? Nie chodzi mi o prosty program w C++ którego wynik jest wyświetlany w konsoli jak tutaj:

Chcę się dowiedzieć w jaki sposób mogę napisać program, bardziej zaawansowany. Podstawy już znam, ale chyba pod złymi hasłami szukam, ponieważ nic nie mogę na ten temat znaleźć. Konkretniej: chciałbym np. na początek napisać kalkulator, ale żeby wyglądał jak kalkulator, z możliwością wciskania klawiszy myszą (liczby, znak dodawania, odejmowania, sumy itp.) Będę wdzięczny za każdą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O właśnie. Dokładnie tak. Grafika + jakiegoś różnego rodzaju nazwijmy to inputy, buttony itp.

 

Edit: W zasadzie Twoja podpowiedź mi wystarczyła. Podziękował :)

Edytowano przez zozol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś studentem i Twoja uczelnia uczestniczy w projekcie MSDNA (teraz to się jakoś inaczej nazywa) to możesz sobie dla celów edukacyjnych pobrać Visual Studio. Za jego pomocą możesz stworzyć aplikację okienkową - dość prosto i przejrzyście się to tworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Olej C++

 

Poucz się programowania obiektowego (w sensie teorii) i idź krokiem dalej ucząc się Javy. A jak chcesz już się pchać w C++ to może popatrz na tutoriale VC++ w zeszłym roku zrobiłem zdaje się jednorękiego bandytę za którego dostałem 6 z programowania ;)

 

edit: kolega napisał całkiem fajny kalkulator w VC++ ;) Także to jest proste, ale naprawdę trudniejsza jest Java.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A w C++ nie można programować obiektowo?

 

 

Chyba nie zrozumiałeś... O obiektówce chodziło mi do Javy. Bo wiadomo w C++ nie musisz się bawić takimi klockami :) Ale w Javie to już podstawy trzeba znać żeby chociaż napis na ekran wypisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz po prostu stworzyć program na Windowsa z interfejsem graficznym w którym większość kodu wyklikasz a nie napiszesz to pomyśl o Delphi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo C#, bardzo fajny zbliżony do javy język, który wg mnie jest nieco prostszy od C++, a nadal w pełni funkcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak już dalej brnąc w motoryzacyjne aluzje.

Po co w trakcie robienia kursu prawa jazdy kat. "B" uczyć się o takim archaizmie, jak manualna skrzynia biegów.

Przecież są automatyczne, dzięki którym można skupić się na podziwianiu widoczków za oknem, a nie na technice zmiany biegów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×