Skocz do zawartości
Korab

Serwer pod niewielkie projekty, forum i do nauki

Polecane posty

Dobry wieczór,

 

Potrzebny mi będzie serwer pod:

- niewielkie forum, góra 5-10 użytkowników online

- własne niewielkie projekty, takie małe cms-y i jakieś ćwiczenia

- nauki, czyli konfiguracja/konserwacja etc., po prostu chciałbym trochę się poduczyć i zdobyć trochę doświadczenia.

 

Budżet? Hmm mogę przeznaczyć 250-300 zł na kwartał, czyli wychodzi jakieś 80-100zł

 

Nie wiem jak to rozplanować, czy kupić za grosze zwykły wirtualny dla forum plus do nauki/pracy VPS, czy po prostu jednego vpsa, tyle że większego. Mam miesiąc-dwa na zastanowienie się i ogarnięcie tego.

 

Proszę o porady i wstępne propozycje. Lubię płacić przez PayPal, więc dostępność tej formy płatności obowiązkowo!

Edytowano przez Korab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie powinien wystarczyć najmniejszy VPS, podany przez Ciebie budżet jest wystarczający pod opisane przez Ciebie zastosowanie.

Zapraszam do naszej oferty: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps

 

 

Nie wiem jak to rozplanować, czy kupić za grosze zwykły wirtualny dla forum plus do nauki/pracy VPS,
Jeśli czujesz się na siłach w konfiguracji serwera VPS to wystarczy sam VPS, jeśli jednak chcesz testować coś to warto zakupić mały pakiet serwera www i Twoje forum będzie niezależne od Twojego VPS, a tym samym będzie cały czas online.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:)

Pod forum kupił bym sobie małe konto www skoro jak sam piszesz mało ruchu tam ma być Polecam EasyPack z oferty hekko.pl zapewne ci starczy i zapłacisz grosze 43zł rok nie całe 13 zł kwartał zostaje ci na wydanie jeszcze sporo :)

dodatkowo skoro to ma być vps do nauki dobrał bym serwer MiniOpenVZ

jakość firmy jest super ceny też nie wielkie osobiście korzystam i poleca,

Nie ma sensu abyś trzymał wszystkiego na jednym większym vps bo wiadomo jak to przy testach i nauce coś pójdzie nie tak trzeba walnąć reinstall no i co od nowa forum byś stawiał?

Tak masz mały serwer za śmieszną kasę oraz dobry i tani vps do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstępne oferty i rady.

 

Sytuacja trochę się zmieniła i forum będzie obsługiwać ktoś inny ^_^

Pozostaje więc dobrać wypasiony VPS, tak jak pisałem do nauki, pracy, może własny blog założę?

 

Tak czytam i polskie i zagraniczne i amerykańskie (Miś.... :lol: ) strony, wygląda na to że bardziej będzie mi pasował XEN - chcę mieć bardzo duży wpływ na konfigurację swojego serwera. Chyba że mnie przekonacie, że OpenVZ będzie lepszy.

 

Budżet? Do 300zł w płatności na pół roku, wychodzi więc te 50zł na miesiąc. Nie mam dużych wymagań, więc chyba wystarczy.

 

Rzuciłem wstępnie okiem na kilka ofert::

- Mintshost, serwer standard na pół roku - szkoda że OpenVZ :(, ale ogólnie oferta naprawdę wyśmienita (jak dla mnie)

- Mzone, tutaj sprawa jest trochę skomplikowana. Albo One na rok, albo Two na miesiąc z pieniędzmi w depozycje na kolejne 5 miesięcy.

- Hitme, XEN 768, niecałe 300zł na pół roku. Jakieś dwa lata temu miałem tam malutki serwerek, było w porządku, chociaż był moment że miałem dość. Duży plus za XEN.

- Hekko EasyOpenVZ na pół roku, cena podobna do HitMe, nieco lepsze parametry.

 

Coś jeszcze ciekawego jest? Mam trochę czasu na zastanowienie się.

 

Edytowano przez Korab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mintsa to poczytaj opinie na forum zanim zdecydujesz się kupić ;P mzone jest ok :)

Z hitme nie korzystałem to się nie wypowiem co do hekko to tak jak wcześniej polecam bo sam korzystam no i te dyski SSD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy 50 zł / 1 miesiąc to dedyka mogę zaproponować... + pomoc przy serwerze via e-mail / GaduGadu / Jabber.

 

Pozdrawiam, Artur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy 50 zł / 1 miesiąc to dedyka mogę zaproponować... + pomoc przy serwerze via e-mail / GaduGadu / Jabber.

 

Pozdrawiam, Artur.

A podasz parametry tego ,,DEDYKA'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz na przykład : www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml pierwszy z lewej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś, to Korab sam może sobie zaoferować ;) I jakby chciał, to nie pisałby na forum. Najwidoczniej Kimsufit mu NIE odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że mógł jej nie znać, a rżenie na kogoś kto zaproponował nie Twoją firmę tylko dostęp TANI do gotowych rozwiązań myślę nie na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy 50 zł / 1 miesiąc to dedyka mogę zaproponować... + pomoc przy serwerze via e-mail / GaduGadu / Jabber.

 

Pozdrawiam, Artur.

 

 

 

smove

Napisany Dzisiaj, 21:30

A masz na przykład : www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml pierwszy z lewej

 

Strona Ovh

 

 

mKS 2G

39,99PLN Netto / m-c

( 49,19PLN BRUTTO)

Czyli licząc twój zysk to zarabiasz aż 81gr za sprzedaż jednego serwera?

Złoty interes :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklejając link do oferty OVH chyba nie myślisz, że chcę na tym zarabiać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklejając link do oferty OVH chyba nie myślisz, że chcę na tym zarabiać? :)

Wklejając link do oferty nie ale tym postem jak najbardziej :)

 

Witam, przy 50 zł / 1 miesiąc to dedyka mogę zaproponować... + pomoc przy serwerze via e-mail / GaduGadu / Jabber.

 

Pozdrawiam, Artur.

z tego co mi wiadomo ovh nie oferuje wsparcia oraz pomocy przy serwerze via GG i Jabber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś, to Korab sam może sobie zaoferować ;) I jakby chciał, to nie pisałby na forum. Najwidoczniej Kimsufit mu NIE odpowiada.

 

 

Może bardziej mu odpowiada od oferty Castpol'u, której oferta dedyków opiera się o boxy OVH we francji, tylko, że cena jest trzykrotnie wyższa w Castpol'u ?

 

Trzaśnij minusik.

 

Wklejając link do oferty nie ale tym postem jak najbardziej :)

z tego co mi wiadomo ovh nie oferuje wsparcia oraz pomocy przy serwerze via GG i Jabber

 

 

To akurat ja mu zaoferowałem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej mu odpowiada od oferty Castpol'u, której oferta dedyków opiera się o boxy OVH we francji, tylko, że cena jest trzykrotnie wyższa w Castpol'u ?

 

Trzaśnij minusik.

Pewnie dlatego, że zawierają administrację, co niektórym klientom jest na rękę. Ale dojście do tego wymaga już umiejętności zrozumienia czytanego tekstu. Fakt, trzeba zmienić je trochę, bo są ze starej oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys glowa sprzedawał dedyki z kimsufi, robi to teraz kilka firm z tego forum a tu nagle jakieś ale bo ktoś chce sprzedać kimsufi ze swoim wsparciem?

Sam ostatnio za 3 dychy konfigurowałem kimsufi 2G jako serwer ftp i nie widze w tym nic złego - ktos chce budżetową ofertę to ją dostaje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany? Nie ma mowy.

Najbardziej skłaniam się ku Hekko, ale to nie jest takie pewne. Jeszcze mam trochę czasu.

Biznes-host też biorę poważnie pod uwagę.

Edytowano przez Korab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×