Skocz do zawartości
NetMat

Konfiguracja jądra

Polecane posty

Witam,

 

Orientuje się ktoś może gdzie znajdę sekcje netfilter configuration/core netfilter configuration w najnowszym jądrze (3.7.2) ??

 

Chodzi mi o tą sekcje :

 

kernel-2.6.20-1.png

 

Chciałem sobie zrobić upgrade jądra bo aktualnie jestem na wersji 2 coś i nie mogę jej znaleźć.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Networking support

-> Networking options

-> Network packet filtering framework (Netfilter)

-> Core Netfilter Configuration

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedyś tak było wchodziło się w Networking -> Networking Options -> Network Packet Filtering i potem Core Netfilter configuration jednakże teraz gdy wchodzę w Networking support w środku tej sekcji mam tylko "--- Networking support"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kernelwht.png

Ściągnąłeś source kernela z kernel.org? Jesteś pewny, że nie tworzysz go jakąś brzydką metodą typu make oldconfig? Ewentualnie w folderze z source'ami wpisz make defconfig - powinno załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pobrałem go od producenta z kernel.org, co do komendy którą wywołuje kernela to używam "make menuconfig" (preferuje instalacje bazującą na X window zamiast instalacje czysto tekstową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest instalacja czysto-tekstowa. Komenda make defconfig tworzy plik .config na bazie domyślnych ustawień, które potem możesz sobie wyedytować z pozycji menuconfig. Jesteś po prostu pewny, że menuconfig nie używa jakiś starych konfiguracji z aktualnego jądra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest instalacja czysto-tekstowa. Komenda make defconfig tworzy plik .config na bazie domyślnych ustawień, które potem możesz sobie wyedytować z pozycji menuconfig. Jesteś po prostu pewny, że menuconfig nie używa jakiś starych konfiguracji z aktualnego jądra itp.

 

Tak tak wiem, dałem tylko uzasadnienie czemu używam make menuconfig !

 

Co do problemu, został magicznie rozwiązany po przez reboot serwera :)

 

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×