Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość IStreamPL

wowza media server

Polecane posty

Gość IStreamPL

Witam, mam parę pytań odnośnie wowzy.

 

1) W jakich granicach jest koszt instalacji + konfiguracji wowza media server?

2) Czy nie ma problemu ciągle brać wersję trial. Tutaj się zastanawiam czy warto klaść 55 dolarów miesięcznie skoro popatrzyłem iż różne strony np tutele.me wiecznie korzysta z trial wowza

Przykład: http://79.142.79.253/

3) Jakim sposobem połączę kilka serwerów w jeden. Tutaj chodzi mi o ten cały balancer, który to rozdziela obciążenie ruchu na podłączone serwery.

4) Czy pingi mają jakiekolwiek znaczenie w jakości odbioru. Otóż w SDC mogę wybrać łącze STANDARD lub PREMIUM z niższymi pingami. Jeżeli nie ma żadnego znaczenia po co tracić właściwie 15TB transferu

 

To tyle, za odpowiedzi będę cholernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zacznijmy od końca.

 

Pingi ZAWSZE mają znaczenie. Czasem mniejsze, czasem większe. O co w tym chodzi. Jeśli strona po localhoscie wczytuje się załóżmy 1.09 sekundy, to do tego czasu MUSISZ doliczyć opóźnienie ping'u, a zatem te 40ms czy ileśtam. I to jest podstawowe opóźnienie jednego połączenia, przy wczytywaniu strony najczęściej masz kilka połączeń, czasem równoczesnych, dzięki czemu tracisz tylko te 40ms, a czasem nie są to równoczesne połączenia i jeśli jedno jest opóźnione to to drugie musi poczekać te 40 ms, z kolei ono też się dłużej robi i tak dalej i tak dalej...

 

W przypadku serwisów HTTP działających po TCP ping nie jest problemem. Przynajmniej w większości przypadków, a zatem w tym prawdopodobnie też nie.

 

Co do balancera to działa to na bardzo prostej zasadzie. Masz serwer/router główny do którego trafia user. On z kolei odsyła tego usera albo bezpośrednio do innego serwera workera ("Masz tu IP, połącz się z nim, ja kończę robotę"), albo pełni rolę pośrednika ("Połączę się z serwerem, dostanę dane i je odeśle userowi"). To oczywiście można skonfigurować i jak się dobrze domyślasz opcja 1 jest wydajniejsza, aczkolwiek mniej bezpieczna. Przynajmniej w przypadku poznania rzeczywistych adresów IP workerów. Co do sprzętu to tu już można użyć albo profesjonalnych routerów/loadbalancerów, które są w ofercie chociażby OVH, albo nawet postawić oddzielny normalny serwer i odpowiednie regułki IPTables, które będą się bawiły w rozdzielanie ruchu.

 

Co do reszty niestety Ci nie pomogę, ponieważ nie znam tego skryptu, ale jeśli chodzi o odnawianie licencji trial to na 99.9% większość postanowień licencyjnych na to nie pozwala i jest to łamanie licencji firmy (tak jak mówię nie jestem pewien, do sprawdzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×