Skocz do zawartości
Lukaszsz

Pomoc w podjęciu decyzji

Polecane posty

Witam!

 

Ten temat umieściłem również na forum OVH, mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, że wkleiłem temat z tą samą treścią tutaj, ale zależy mi na uzyskaniu wartościowych odpowiedzi. Forum OVH szanuję ze względu na miłe wspomnienia z tą firmą, a z kolei to forum szanuję, ponieważ Google mnie tutaj prowadzi niezwykle często i raczej nigdy nie odchodzę bez nowej wiedzy :)

 

Mam problem z podjęciem decyzji.

Do tej pory korzystałem z hostingu w pewnej polskiej firmie i serwer w pełni mi wystarczał (20 serwisów PHP+MySQL, ponad 20 kont e-mail, 11 GB powierzchni zajęte). Do tej pory w pracy wykorzystywaliśmy głównie gotowe rozwiązania typu WordPress jednak obecnie rozwijamy projekt w Symfony 2 i tu pojawia się problem, ponieważ bez dostępu do SSH z PHP nie jesteśmy w stanie zainstalować Symfony 2. Zastanawiamy się nad wyborem serwer dedykowany/VPS. Co przemawia za wyborem jednego lub drugiego? Wiem, że koszty wzrosną (administrator, koszt dedyka/VPS, ...).

W przyszłości będziemy mieć więcej projektów w Symfony 2.

 

Z góry dzięki za pomoc/sugestie. Nie pogardzę również dobrym, wartościowym linkiem z wiedzą.

 

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kasę na dedyka i administracje to zawsze dedyk. Słowo klucz to gwarantowane zasoby. Teoretycznie VPS może dać większa niezawodność i część spraw spada na firmę hostującą ale praktyka raczej pokazuje że jest to walka o zasoby z innymi klientami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie macie lokalnych maszyn na linuxie na których przygotowujecie pliki które potem wystarczy wrzucić na serwer? To najprostsze rozwiązanie problemu chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Symfony można zainstalować i używać bez dostępu przez ssh, choć jest to upierdliwe.

 

Wcale nie musisz rezygnować z wygody jaką oferuje hosting współdzielony, jest trochę firm oferujących dostęp przez SSH w hostingu współdzielonym. Z pamięci mogę wymienić Progreso, UnixStorm, LinuxPL i OVH, szukając na pewno znajdziesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mydevil.net polecam - bardzo fajna usługa, "devil" jest bardzo przydatny. Masa fajnych - naprawdę przydatnych - bonusów (jak zwykle w cenie, bo przecież nie za darmo i z dobrego serca). Wg obecnej nomenklatury posiadam pakiet MD2 - dla mnie jednak poprzednia wersja pakietów była przyjaźniejsza, a i też przy okazji podrożał (co daje jakąś gwarancję, że cena przez pewien czas nie powinna się zmienić na niekorzyść ; )).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy środowisko unix, na którym instalujemy projekty, potem robimy upload na serwer i z reguły bez większych komplikacji wszystko działa. Tym razem jest tak, że projekt jest inny - Symfony 2 - i już nie wyszło tak kolorowo. Po prostu sypie się kodowanie. Baza i projekt są tak samo ustawione (UTF-8) a i tak te polskie znaki giną (całe wyrazy, które zawierają pl znaki się nie wyświetlają). Przerobiliśmy dużo możliwych rozwiązań, ale niestety i tak nic to nie dało. Pozostało nam zainstalowanie Symfony 2 na serwerze od podstaw, ale bez dostępu do PHP z poziomu SSH niestety jest to niemożliwe.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dzisiaj zrobię dokładną analizę naszych potrzeb, bo to faktycznie znaczna różnica w kosztach jeśli rozważa się wybór dedyk a VPS. Sprawdzę również rozwiązania hosting+SSH. Będę pytać za chwilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat nieco stary, ale może komuś pomoże informacja, co ostatecznie wybraliśmy.

 

Ponieważ udało się rozwiązać wszystkie problemy, które mieliśmy ze środowiskiem Symfony2 (odpukać póki co) i okazało się, że hosting wyrabia przy trzech projektach na tym frameworku (sic!), więc pozostaliśmy w firmie hostingowej.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w wątek,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×