Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elroy

Jak wycenić pracę copywritera/redaktor

Polecane posty

Witajcie.

Prośba o pomoc smile.png

Dotarłem do takiego miejsca, że do prac redaktorskich w swoim serwisie potrzebuję zatrudnić do pomocy redaktora (niestety nie wyrabiam się z czasem i niusy oraz inne ważne informacje mają za duży poślizg). Poza tym nieraz potrzeba "świeżej krwi"

 

Pomyślałem więc, że zatrudnię na umowę o dzieło człowieka który wesprze mnie w działaniach redaktorskich, dodawania treści itp. (zapewne w ramach rekrutacji na forum) Wstępnie przeliczyłem, że wymagałbym około 3-5 wpisów tygodniowo. Myślę, że 1 o treści stricet autorskiej i maksymalnie raz na dwa tygodnie. Cała reszta to streszczenie tego co się dzieje w mojej branży.

Sęk w tym, że nie mam zielonego pojęcia jaką uczciwą (i realną!) kwotę za taką pracę zapropnować.

Jakbyście postąpili na moim miejscu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Wszystko zależy od tego ile twoja branża wymaga poświęcenia czasu. Teoretycznie dobrze zorganizowany człowiek jak chwilkę pogłówkuje to ustawi sobie tematy tak ze będą lądować na skrzynkę. Taka forma umożliwi takiej osobie bycie na bieżąco bez utraty czasu na poszukiwania. Skoro chcesz od 3 do 5 wpisów ważnym elementem jest forma rozliczenia – miesięcznie czy od wpisów. Jest to podejście typowo psychologiczne do człowieka. Przy jasno określonych zasadach mając na uwadze średnią stawkę za godzinę (nie wiem jaka jest w Polsce) biorąc jako przewodni element jeden wpis jedna godzina bez podziału czy jest autorski. Otrzymasz kwotę, którą będziesz mógł powiększyć o jakieś dodatkowe drobne w przypadku kiedy jakiś tekst rozbuja burzę mózgów czytelników pozostawiających niezły ślad w głowach jak i w dziale komentarze. Sprawa trudna lecz jest naprawdę wielu ludzi którym nic do szczęścia nie potrzeba jak tylko pisać. Powodzenia

 

 

Czcionka poprawiona – przepraszam ;)

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sixwishlist.com brawo, nie idzie tego przeczytać : )

 

elroy... pomyśl kogo szukasz. Czy zadowolisz się studenciakiem, np. polonistyki, dziennikarstwa?

Policz ile godzin może takiej osobie zająć wykonanie zadań dla Ciebie, a potem mnóż... studenciaka np. 25zł x ilość godzin, itp.

Zależy też z jakiego miasta, bo inaczej pod Białystokiem, a inaczej w Wawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×