Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ejs

Problem z vpsem

Polecane posty

Witam, otóż ostatnio zakupiłem vpsa na serv4web.pl i mam problem z przekierowaniem dnsów (chcę podpiąć domenę zakupioną w az.pl).

 

Druga sprawa. Stworzyłem sobie uzytkownika do ftp, ale okazuje się, że on nie ma uprawnień roota. Nie mogę na przykład usuwać zawartości z var/www lub dodać coś nowego. Proszę o pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Witam, otóż ostatnio zakupiłem vpsa na serv4web.pl i mam problem z przekierowaniem dnsów (chcę podpiąć domenę zakupioną w az.pl).

Może przedstaw ten problem ? ;)

 

Druga sprawa. Stworzyłem sobie uzytkownika do ftp, ale okazuje się, że on nie ma uprawnień roota. Nie mogę na przykład usuwać zawartości z var/www lub dodać coś nowego. Proszę o pomoc :).

 

Od tego są virtual hosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jaśniejsze wytłumaczenie w sprawie tych virtual hostów :P.

 

Co do dnsów. Ustawiłem w az.pl takie jak mi podano na serv4web.pl. Przykladowo - server1.abc.com ns1.abc.com ns2.abc.com i żadnych zmian. Być może coś źle robię albo czegoś nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, ale chyba serv4web.pl ma też jakiś panel od DNSów, i tam musisz zmienić IP na IP VPSa (jeżeli się mylę to mnie poprawcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tam jakiś panel? Konfigurował Ci ktoś te DNSy? Czy może jest to "golas" z demonami ze standardowej instalki systemu?

Nie masz jakichkolwiek podstaw a bierzesz się za niezarządzanego VPSa... Ileż to już razy temat był wałkowany? Najpierw ogarnij przynajmniej podstawy zarządzania serwerem, zanim się za to zabierzesz. Jeśli Ci się nie chce, to możesz komuś za to zapłacić.

 

http://www.howtoforge.com/ - tutaj znajdziesz więcej niż potrzeba informacji jak instalować i konfigurować usługi na serwerze.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. Autorowi warna, temat do kosza i tyle tego.

A przepraszam, nie ma na to szans od moderatorów...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem już sam sprawę dnsów. Poszperałem trochę i znalazłem ;).

 

Co do pana @2Up

Wybacz, ale nawet jeśli był wałkowany to staraj się pomóc. A nie pisać, że to tysiące razy było itd.

Zresztą podałeś stronkę i co z tego? Gdzie konkretne info, którego miałbym szukać?

 

Panie @Up

Fajnie się nabija licznik postów? Prędzej to Ty powinieneś dostać warna za to, że spamujesz bezsensownymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, nie grab sobie ;) Nie widzę powodu, dla którego autor miałby dostać ostrzeżenie - w przeciwieństwie do Ciebie. Nic nie wprowadziłeś do tematu.

 

Autorze tematu, zainteresuj się podstawami Linuxa - bez tego ani rusz ;) W internecie jest masa poradników, większość z nich wystarczy zrobić kopiuj-wklej.

 

Małe podpowiedzi: konfiguracja bind, konfiguracja proftpd

 

Jaki system masz wgrany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejszy sposób na ftp:

 

apt-get update

apt-get install proftpd nano

nano /etc/proftpd/proftpd.conf

Odkomentuj linie DefaultRoot (usuń #) oraz Requirevalidshell

 

Dodawanie użytkownika ftp:

useradd -m -s /bin/false nazwa_uzytkownika

np. useradd -m -s /bin/false Ejs

Ustawiasz hasło na konto wpisując passwd nazwa_uzytkownika (np passwd Ejs)

Po zrestartowaniu proftpd (service proftpd restart) powinieneś móc zalogować się na utworzone konto.

 

Konfiguracja binda(serwer DNS): http://moki.org.pl/2010/09/serwer-dns-z-wlasna-domena/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak dostałeś link do strony to zrób z niej użytek, poszukaj co gdzie i jak a nie liczysz na gotowca, może jeszcze ktoś ma ci to zrobić za free i poustawiać wszystko jak sobie zażyczysz ? Jak tak to niestety: Płać ! Ma być zrobione - ma być płacone !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ejs fajnie, fajnie.

 

ZooMpl jak to nic nie wprowadziłem. Tyle się mówi, że zaśmiecają forum, a tu proszę... niee, co tam. Luz, wchodzi kolejny dzieciak, który kupił VPSa i nic z nim nie potrafi zrobić i luz.

Buah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukajka na forum nie gryzie, tak samo google. Podobne lub wręcz identyczne tematy pojawiały się na tym forum i nie tylko tutaj wielokrotnie, wystarczyło poszukać. Ale po co, w końcu łatwiej napisać kolejny temat z takimi samymi pytaniami. Dostał link do howtoforge i nie ma pojęcia co z nim zrobić, pyta gdzie konkretnie informacje, jakich potrzebuje?

No to już jest po prostu żałosne.

 

Rozumiem, jak ktoś ma problem, którego nie przewałkowano różnych stronach czy forach, ale jeśli ktoś nie radzi sobie z podstawowymi zagadnieniami opisanymi przez różnych autorów w tysiącach opracowań i nie wie nawet co to są vhosty, to powinien się wstydzić swojego lenistwa, bo inaczej niechęci do znalezienia informacji, które są na wyciągnięcie ręki nazwać nie można. No chyba, że problem leży gdzie indziej, wtedy przeproszę, że czepiam się osoby upośledzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×