Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dramcio

konfiguracja połączenia.

Polecane posty

Witajcie. // system fbsd 9.0

 

Moje połaczenie wygląda tak:

 

internet -> router dostawcy -> router mój -> Pc #1 + pc#2

 

DMZ na pc#2

 

Gdy stawiam grę na pc#2 ona wykrywa ,że publicznym ip jest ip które przypisuje mój ruter pc#2...

 

No ale wtedy ludzie z publicznego ip nie mogą się do mnie połączyć.

 

Więc dodałem alias na ip. od dostawcy wtedy tylko ludzie mogą się połączyć którzy mają internet u mojego dostawcy no też dziwna sprawa.

 

Więc pomyślalem sobie czy jest możliwe abym wymyślił sobie jakieś ip, i do tego ip podpiął te 3x ip (publiczne,dostawcy,od rutera) aby wszystkie były łączone z tym samym ip?

 

Czy przypadkiem tak nie działają dnsy? :P

 

Pozdrawiam.

 

Liczę na pomoc.

Edytowano przez dramcio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ustawiasz DMZ na wewnętrzne IP PC2 (np. 192.168.1.50 jeżeli takie ma)

 

Grę postaw na 192.168.1.50 i na routerze prócz DMZ spróbuj port gry przekierować na 192.168.1.50.

Z wewnątrz sieci (z PC1) musisz łączyć się przez 192.168.1.50 do gry a z internetu po Twoim publicznym IP lub hoście ;)

 

 

Co do aliasu to nie rozumiem co kombinujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DMZ odblokowuje WSZYSTKIE porty, więc nie widzę sensu przekierowywania dodatkowo portów dla gry czy czegokolwiek innego. Lepiej sprawdź czy firewall na kompie czegoś nie blokuje, bo skoro masz DMZ włączone na prawidłowe IP to tu musi działać.

A skoro gra nie wykrywa publicznego IP to nie jest już problem routera, tylko gry. Może ma ona możliwość ręcznego wpisania zewnętrznego adresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

DMZ odblokowuje WSZYSTKIE porty, więc nie widzę sensu przekierowywania dodatkowo portów dla gry czy czegokolwiek innego. Lepiej sprawdź czy firewall na kompie czegoś nie blokuje, bo skoro masz DMZ włączone na prawidłowe IP to tu musi działać.

A skoro gra nie wykrywa publicznego IP to nie jest już problem routera, tylko gry. Może ma ona możliwość ręcznego wpisania zewnętrznego adresu?

 

Heh no u mnie router nie ogarnia dobrze DMZ więc musi wspierać się jeszcze przekierowaniem portów ;)

 

U użytkownika dramcio porty działają dobrze wszystko git tylko chyba jest problem przy samej konfiguracji serwera (ogólnie porty gry odpowiadają) ale zobaczymy jak przetestuje inny gracz spoza jego sieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×