Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mpm1122

Problem z dostępem do internetu.

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, wczoraj padł mi dekoder Cyfrowego Polsatu i mam teraz dekoder "HD" mini 2000 zauważyłem, że ma tam gniazdo Ethernet i z tego co czytałem mogę oglądać tam Iple, dodatkowo mój telewizor ( Sony Bravia ma wejście Ethernet niestety nie ma wewnętrznego Wi-Fi. Dedykowany modem dla TV to koszt ponad 250 zł. Trochę myślałem i wpadłem na dosyć interesujący pomysł.

Będę potrzebował:

Mini komputer

Router Wi-Fi z 4 gniazdami Ethernet

3 kable do podłączenia telewizora+dekodera+komputera

Główny router Wi-Fi (Livebox)

 

Plan zakłada aby sygnał Wi-Fi z Livebox'a został przekazany 2 routerowi, który znajduje się przy telewizorze i stamtąd został przekazany kablem do głównego sprzętu. Teraz pytanie, czy to ma szansę się udać?? I jaki komputer do tego wybrać ? Myślałem nad kupnem Raspberry Pi, a w późniejszym czasie Cubieboard.

Wiem, że teoretycznie byłoby taniej kupić tego dedykowanego pod telewizor, ale myślę, że późniejszym czasie zakupię też konsolę i nie wiem jak w ich przypadku będzie z połączeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rakiety pod to nie potrzebujesz ;)

 

Kup coś małego z chłodzeniem pasywnym <- Luknij alledrogo.

 

Myślę że da radę to ustawić kiedyś robiłem połączenie router <-> Serwer <-> PC i chodziło, tutaj tylko dodasz więcej kart sieciowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po grzyba tak komplikować sobie życie?

Poszukaj sobie routera który może pracować w trybie wisp-router.

Np. ovislink 5460, ewentualnie z nieco droższych to mikrotik rb751.

Wtedy sygnał odbierzesz interfejsem wlan, a kablem podepniesz urządzenia.

 

A co do trzymania starego rzęcha - to wydaje się korzystne póki rodzice płacą za prąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122
kafi, czegoś nie rozumiem. Wystarczy, że ten router (Ovislink 5460) podłącze pod prąd i będzie działać oraz jak ten router podłączy się pod moją zaszyfrowaną sieć Wi-Fi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×