Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Odbieranie SMSów

Polecane posty

Hej,

 

Czy znacie usługę umożliwiającą odbieranie SMSów na np. www? W telefonie odpada -

 

Dobrze jeśli będzie możliwość opisania nr jako kontakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zwykle jest to droga zabawa ;)

 

http://www.smsapi.pl/cennik/odbior-sms-mms

http://bramka.gsmservice.pl/cennik-odbieranie-sms

 

Przy numerze dedykowanym poniżej 100zł/mc nie zejdziesz ;)

 

Jeżeli masz jakiś serwerek w domu można by to zrobić przez zwykłego prepaida i modem gsm, ale osobiście nie testowałem jeszcze takiego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Nie musi to wcale być modem, nada się jakiś starszy telefon (lub nowszy, ale po co przepłacać). Składnia poleceń AT nie jest wcale skomplikowana, ale można skorzystać z gotowych rozwiązań - na przykład gammu, dopisując do niego jakiś front-end.

 

Niby tak, ale chyba taniej wyjdzie - no chyba że ma już jakiś stary telefon to może kombinować.

Ale z modemem może być troszkę łatwiej moim zdaniem.

 

Inne ciekawe rozwiązanie - zostawić w domu (najlepiej podłączony do ładowarki, bo za długo nie pociągnie) jakiś telefon z androidem, podłączyć go do wifi, zainstalować i włączyć RemoteWebDesktop i przekierować na routerze odpowiedni port na IP telefonu. Na zewnętrzne IP nakierować jakąś domenę i gotowe - powinien być dostepny "pulpit", z którego można bez problemu używać telefonu - w tym do pisania i czytania smsów. RWD używam, jednak nie próbowałem jeszcze takiego rozwiązania, ale wszystko wskazuje na to, że powinno działać.

 

Chyba telefon/modem lepszym pomysłem jest + api

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też oczywiście wrzucać smsy do bazy przez smsd, a później je wyświetlać, czy to w phpMyAdminie czy na jakiejś stronie.

Co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te ceny zostaje modem / tel. + komputer...

Potrzebuje urządzenia które będzie działać na zasadzie m2m - obierać SMSy z bramek GSM o ich statusie. Coś siada - bramka śle SMSa na wskazany nr.

Wiem - da się to zrobić lepiej za pomocą GPRS ale nie tak jak bym chciał + sprzęt do tego zaczyna się od 2k.

 

Czy Gamu potrafi 'odesłać' SMSa?

Załóżmy: bramka wysyła SMSa 1, Gamu odbiera, sprawdza wystąpienie wartości - jest 1 więc odsyła odpowiednią treść pod wskazany nr,

Gamu robi za pośrednika.

 

Jeśli odbierze SMS z numeru 500 123 456 to odsyła na nr 501 111 222. Jeśli otrzyma z 600 222 333 to odsyła na 700 444 555.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×