Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
puchatek

Pierwsza konfiguracja

Polecane posty

Witam,

 

Jestem nowicjuszem, jeżeli chodzi i serwery www, dlatego mam do Was pewne pytanie.

Posiadam serwer vps wykupiony w pewnej firmie i chciałbym wykonać na nim podstawową pierwszą konfigurację. Na wstępie chce zaznaczyć, że nie będzie to serwer hostingowy przeznaczony do profesjonalnego uzytkowania- po prostu chciałbym nabrać choć podstawowej wiedzy, jeżeli chodzi o konfiguraję serwerów.

 

Ogóle sprawa wygląda tak:

 

załóżmy, że mam domene: www.xxx.pl (pod tą domenę podpięty jest mój serwer).

na serwerze zainstalowane jest iscCP Omega.

gdy wchodzę na adres www.xxx.pl pokazuje mi się okno logowania do panelu isp.

 

Chciałbym zrobić tak, że na stronie www.xxx.pl będzie pokazywała się strona serwera (a nie logowanie isp) i np. strony na serwerze będę w adresie www.strona.xxx.pl.

 

Wiem, że w takim wypadku domenę musze przenieść bezpośrednio na mój serwer, żeby móc zarządzać w ten sposób subdomenami.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już wiele z ISCP Omega, ale wydaje mi się, że tam w toku instalacji trzeba podać hostname,

pod którym będzie widoczny panel. Zgadza się? Podałeś www.xxx.pl?

Musisz to zmienić na np. s1.xxx.pl / blah.xxx.pl etc. - serwery nie powinny mieć hostname xxx.pl albo www.xxx.pl.

Wtedy będziesz mógł sobie domenę www.xxx.pl podpiąć w panelu i serwować na niej dowolną wybraną przez siebie treść.

Jak to zrobić? Nie pamiętam. Musisz poszukać w manualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISP było instalowane przez firmę, w której kupiłem vps'a - domena jest z home. Więc raczej domena nie była podana w toku instalacji panelu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISP było instalowane przez firmę, w której kupiłem vps'a - domena jest z home. Więc raczej domena nie była podana w toku instalacji panelu :-)

Czy poza skierowaniem domeny w panelu home.pl na adres IP VPS'a,

dodałeś ją w panelu administracyjnym do utworzonego wcześniej konta hostingowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj znać na PW albo gg: 603638, ostatnimi czasy sporo grzebię w Omedze, więc może Ci pomogę, bo zanim na forum dojdziemy co jest nie tak to ten wątek będzie miał 600 postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×